Reklama

Na krakowskim Zakrzówku powstają pływające baseny

Pływające baseny, plaża, pomosty. Takie rzeczy już niebawem na krakowskim Zakrzówku, który jest często nazywany „Małą Chorwacją”. Teren przechodzi sporą metamorfozę, a nowe kąpielisko ma być gotowe w tym roku.

  • Wielkie zmiany na krakowskim Zakrzówku. W lubianym przez krakowian miejscu wypoczynku powstają pływające baseny.
  • Prace nad kąpieliskiem i parkiem weszły już w zaawansowaną fazę.

Pływające baseny - kiedy powstaną?


W miejscu, które cieszy się wśród mieszkańców ogromną popularnością powstają alejki, nowe budynki, zejścia do wody. Inwestycja obejmuje swoim zasięgiem również przebudowę ul. Wyłom.

Pierwszy pływający basen został zamontowany w październiku 2021 roku. Finalnie, widoczne na wodzie drewniane pomosty utworzą ich pięć. Kąpielisko ma być gotowe jeszcze w tym roku.

Zobacz również: Rosjanie szturmują te kierunki. To tu spędzą tegoroczne wakacje

Reklama

Kawiarnia na wodzie

Po zakończonych pracach cały akwen będzie dostępny dla mieszkańców. Na małym zbiorniku powstanie plaża i szerokie pomosty na wodzie, natomiast na dużym akwenie - kawiarnia i miejsce do relaksu nad wodą. Budynki mają zająć mniej niż 1 proc. powierzchni parku Zakrzówek. Baseny i plaże będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Zobacz również: Podlaska turystyka cierpi z powodu kryzysu. "Ci ludzie mają już dość"

"Mała Chorwacja" w Krakowie

Zalew Zakrzówek powstał w 1992 roku. To teren dawnej kopalni odkrywkowej, który został wypełniony wodą. Składa się z dwóch zbiorników, które są połączone przesmykiem. Miejsce cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców, którzy chętnie spędzają tu czas. Teren Zakrzówka to miejsce spotkań, spacerów i rowerowych przejażdżek. 

W wodach "Małej Chorwacji" chętnie spędzają czas nurkowie, a skaliste ściany zdobywają osoby związane ze środowiskiem wspinaczkowym Krakowa.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski miał przerażającą wizję! Wiadomo, co stanie się z Polską

Co skrywają wody Zakrzówka?

Pod wodą, na głębokości 7-31 metrów, znajdują się samochód Polski Fiat 125p, autobus, furgonetka czy łodzie. Oprócz tego wody Zakrzówka skrywają granitową tablicę upamiętniającą Karola Wojtyłę, który pracował na terenie kamieniołomu w czasie II wojny światowej. 

***

Zobacz również: 

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakrzówek kraków | kąpielisko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy