Reklama

"U mnie pieski lepiej jedzą". Oto, co serwowało dzieciom przedszkole w Międzyborzu

W ostatnich dniach w internecie pojawiły się zdjęcia posiłków podawanych dzieciom w przedszkolu w Międzyborzu. Ojciec jednego z maluchów udostępnił post ze zdjęciami ukazującymi dania serwowane przedszkolakom. Na reakcje oburzonych rodziców nie trzeba było długo czekać!

Zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa prawidłowego rozwoju fizycznego i intelektualnego dziecka. Przedszkola mają obowiązek podawać maluchom różnorodne dania przygotowane na podstawie zasad zdrowego żywienia. Serwowanie kolorowych i apetycznych potraw, które dzieci zjedzą ze smakiem, przekłada się na kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Zobacz również: Dziecko zmarło po zjedzeniu mrożonki? Źle przechowana żywność pełna jest toksyn

Reklama

Niestety dania serwowane w przedszkolu w Międzyborzu odbiegają od tych zasad. Udowodnił to ojciec jednego z dzieci, udostępniając na Facebooku zdjęcia potraw, serwowanych maluchom. „A to chyba jadłospis na cały tydzień, swojemu dziecku bym tego nie podał a serwują takie rarytasy w Bajce a może to tylko bajka, a nie realizm” - pisze w swoim poście. 

Nie da się ukryć, że potrawy ukazane na zdjęciach nie wyglądają apetycznie. Rozgotowany makaron, wodnista zupa bez dodatku warzyw i zlepione ze sobą pierogi – internauci porównują ten widok do jadłospisu szpitalnego lub posklejanej słoniny. Ich komentarze nie kryją oburzenia.

Zobacz również: Ten chleb to prawdziwa bomba zdrowia. Banalny w przygotowaniu!

Pod postem wypowiedzieli się również rodzice dzieci chodzących do tego samego przedszkola. 

Przedszkole, które przez ostatnie dni było na celowniku wściekłych rodziców i oburzonych internautów szybko zareagowało. Tego samego dnia opublikowano na Facebooku oficjalne oświadczenie, w którym dyrektorka placówki zapewnia, że zostaną podjęte działania naprawcze w tej sprawie. Dziś pojawił się post burmistrza miasta i gminy Międzybórz zapowiadający zmiany mające na celu poprawę jakości wydawanych posiłków.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Żywienie dziecka | przedszkole
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy