Reklama

Reklama

Wężownik. Co wiemy o trzynastym znaku zodiaku?

Znaki zodiaku nazwane w czasach starożytnych nie są aktualne, a stawiane na ich podstawie horoskopy mogą zawierać błędy - twierdzą astrologowie. Co wiemy o Wężowniku, trzynastym znaku zodiaku?

Skąd się wzięło dwanaście znaków?

Reklama

Zasady znaków zodiaku zostały ustalone w czasach starożytnych, w oparciu o układ gwiazd. Mówiąc  precyzyjnie, dokonano podziału ekliptyki, czyli pasa nieba, który jest widziany z Ziemi. Po tym właśnie pasie porusza się Słońce, przechodząc przez kolejne gwiazdozbiory. W każdym z dwunastu gwiazdozbiorów znajduje się przez około miesiąc, a zatem w rok robi pełen cykl.

Znaki zodiaku opisano więc właśnie na podstawie tych gwiazdozbiorów. I tak osobę, która przychodzi na świat wtedy, gdy Słońce znajduje się w gwiazdozbiorze Koziorożca, uznajemy za zodiakalnego Koziorożca. Analogicznie - wszystkie inne znaki zodiaku.

Znaków zodiaku jest więcej!

Harmonogram znaków zodiaku działał więc w niezmienionej formie przez setki lat, a przyporządkowanie i charakterystyka poszczególnych znaków stała się wiedzą powszechnie znaną i bardzo popularną.

Ten utarty porządek po raz pierwszy naruszył astronom z obserwatorium w Minnesocie. W 2011 roku Parke Kunkle ogłosił, że przez setki lat gwiazdozbiory uległy przesunięciu i nie odpowiadają już opisanym wieku temu znakom zodiaku. Zwrócił też uwagę, że jest to powód, dla którego horoskopy i charakterystyki znaków zodiaku mogą nie być do końca trafne.

Wiadomość ta wzbudziła spore zainteresowanie. Nie brakowało jednak osób, które zareagowały na nią bardzo sceptycznie. Amerykańskie Stowarzyszenie Astrologów zostało dosłownie zasypane skargami amerykańskich obywateli. "Przez czterdzieści lat byłam Wagą i wahałam się jak Waga. Nie zmieniajcie mi znaku zodiaku!". Wszystko pozostało tak, jak było do tej pory.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje