Reklama

Reklama

Wężownik. Co wiemy o trzynastym znaku zodiaku?

Znaki zodiaku nazwane w czasach starożytnych nie są aktualne, a stawiane na ich podstawie horoskopy mogą zawierać błędy - twierdzą astrologowie. Co wiemy o Wężowniku, trzynastym znaku zodiaku?

Skąd się wzięło dwanaście znaków?

Zasady znaków zodiaku zostały ustalone w czasach starożytnych, w oparciu o układ gwiazd. Mówiąc  precyzyjnie, dokonano podziału ekliptyki, czyli pasa nieba, który jest widziany z Ziemi. Po tym właśnie pasie porusza się Słońce, przechodząc przez kolejne gwiazdozbiory. W każdym z dwunastu gwiazdozbiorów znajduje się przez około miesiąc, a zatem w rok robi pełen cykl.

Znaki zodiaku opisano więc właśnie na podstawie tych gwiazdozbiorów. I tak osobę, która przychodzi na świat wtedy, gdy Słońce znajduje się w gwiazdozbiorze Koziorożca, uznajemy za zodiakalnego Koziorożca. Analogicznie - wszystkie inne znaki zodiaku.

Reklama

Znaków zodiaku jest więcej!

Harmonogram znaków zodiaku działał więc w niezmienionej formie przez setki lat, a przyporządkowanie i charakterystyka poszczególnych znaków stała się wiedzą powszechnie znaną i bardzo popularną.

Ten utarty porządek po raz pierwszy naruszył astronom z obserwatorium w Minnesocie. W 2011 roku Parke Kunkle ogłosił, że przez setki lat gwiazdozbiory uległy przesunięciu i nie odpowiadają już opisanym wieku temu znakom zodiaku. Zwrócił też uwagę, że jest to powód, dla którego horoskopy i charakterystyki znaków zodiaku mogą nie być do końca trafne.

Wiadomość ta wzbudziła spore zainteresowanie. Nie brakowało jednak osób, które zareagowały na nią bardzo sceptycznie. Amerykańskie Stowarzyszenie Astrologów zostało dosłownie zasypane skargami amerykańskich obywateli. "Przez czterdzieści lat byłam Wagą i wahałam się jak Waga. Nie zmieniajcie mi znaku zodiaku!". Wszystko pozostało tak, jak było do tej pory.

Wężownik - trzynasty znak zodiaku

Obserwacje amerykańskiego astronoma w 2016 roku potwierdziła Amerykańska Agencja Kosmiczna. Według analiz NASA pozycja ziemi względem pozostałych gwiazdozbiorów uległa przez setki lat sporej zmianie, więc ruch Słońca nie odbywa się już po ustalonych wcześniej znakach zodiaku. Ta wiadomość na dobre zelektryzowała opinię publiczną. Szczególnie, że NASA wskazała też, że ekliptyce, czyli trasie ruchu Słońca pojawił się nowy gwiazdozbiór, nazywany Wężownikiem, a co za tym idzie - nowy znak zodiaku o tej samej nazwie.

Gwiazdozbiór Wężownika znajduje się między układami Skorpiona i Strzelca, obejmuje więc daty od 29 listopada do 18 grudnia. Pojawianie się trzynastego znaku zodiaku spowodowało też konieczność zmiany dat pozostałych znaków zodiaku.

Oto zaktualizowany harmonogram:

Koziorożec:  20.01-16.02

Wodnik: 17.02-11.03

Ryby: 11.03-18.04

Baran: 19.04-13.05

Byk: 14.05-21.06

Bliźniaki: 21.06-20.07

Rak: 21.07-10.08 

Lew: 10.08-16.09

Panna: 17.09-30.10

Waga: 30.10-23.11

Skorpion: 24.11-29.11

Wężownik: 29.11-17.12

Strzelec: 18.12-20.01

Wężownik - charakterystyka znaku zodiaku

Jacy są ludzie urodzeni w znaku Wężownika? To intelektualiści i myśliciele, wciąż chcący się rozwijać i poszerzać swoją wiedzę. Nie znoszą nudy i rutyny, kochają za to wszystko, co nowe, świeże, ekscytujące. Mają w sobie ogromne pokłady życiowego optymizmu, wigoru, jeśli coś robią, robią to z wielką pasją i zaangażowaniem. Są to też osoby kreatywne, pomysłowe, mają zacięcie artystyczne i fantazję. Wężownik ma talenty wizjonerskie i sporą intuicję. Wierzy w szczęście i opatrzność, potrafi przyciągnąć do siebie pomyślność. Osoby urodzone w tym znaku zodiaku są też charyzmatyczne, swoją osobowością przyciągają innych, którzy lubią je i szanują. W kontaktach z ludźmi są prostolinijne i bezpośrednie. Bywają impulsywne, dumne, tajemnicze. Kochają flirty, romanse i dobrą zabawę, zwykle nie spieszą się do zakładania rodziny.

Kiedy horoskop na trzynaście znaków?

Mimo tych informacji i ustaleń NASA, Wężownik nie jest nadal ujmowany w pojawiających się w mediach zestawieniach znaków zodiaku ani horoskopach. Jak myślicie, czy ta sytuacja się zmieni?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje