Co warto zobaczyć w Ciechocinku?

Masz ochotę na relaks oraz specjalistyczne zabiegi zdrowotne? Wybierz się do słynnego polskiego uzdrowiska. Z powodu znajdujących się tutaj źródeł solanek Ciechocinek znany był już w XIX wieku. Legenda mówi, że nazwa miasta pochodzi od imion młodych zakochanych: Ciechu i Ciny. Jakich atrakcji możesz się spodziewać decydując się na pobyt w Ciechocinku?

Ciechocinek
Ciechocinek© Photogenica

Na dobry początek

Zacznij od przechadzki głównym deptakiem miasta otoczonym kolorowymi dywanami kwiatowymi. Na końcu alei znajdziesz słynne tężnie, gdzie za niewielką opłatą możesz napawać się powietrzem bogatym w jod i ozon.

Odwiedź zabytkową pijalnię wód mineralnych zbudowaną w 1880 r. w stylu szwajcarskim. Usiądź i odpocznij przy kawie w tutejszej kawiarni Bristol.

Atrakcje turystyczne

Na terenie uzdrowiska znajdziesz wiele zabytkowych fontann. W centrum Parku Zdrojowego znajduje się zabytkowa muszla koncertowa, w której często odbywają się koncerty i festiwale piosenki. Nie przegap okazji, aby zobaczyć kwiatowy zegar. Wybierz się także do zabytkowych budynków wieży ciśnień oraz warzelni soli, aby na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób wytwarza się najwyższej jakości sól jadalną.

Na początku lat 30. XX wieku władze miasta, zainspirowane letnim pobytem w uzdrowisku prezydenta Ignacego Mościckiego, zbudowały Pałacyk Prezydenta RP. Dziś można tam podziwiać pamiątki z tamtych lat.

Leczenie różnych chorób

Ciechocinek nazywany jest „perłą uzdrowisk polskich”. Leczone są tutaj choroby układu oddechowego, układu nerwowego czy reumatyzm. Skorzystaj z inhalacji przy tężniach, to korzystnie wpływa na drogi oddechowe i ciśnienie krwi. Zażyj także masaży, zdrowotnych kąpieli solankowych oraz zabiegów borowinowych.

A wieczorem....

Ciechocinek to także życie towarzyskie. Wieczorami znajdziesz tutaj zarówno „oldskulowe dancingi” jak i nowoczesne dyskoteki. W sezonie letnim Ciechocinek pełen jest koncertów i przedstawień teatralnych.

Wskazówki

Wracając z urlopu koniecznie zakup ciechocińskie sole lecznicze, by móc zażywać zdrowotnych kąpieli jeszcze długo po powrocie do domu!

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas