Co zobaczyć w Ostródzie?

Zamiast szukać wrażeń na egzotycznych wojażach, jedź do Ostródy, by na nowo odkryć urok mazurskiej perełki. Urzeknie Cię klimat mazurskiego kurortu. Możesz zwiedzać, pływać w jeziorze, próbować swych sił w szusowaniu na nartach wodnych. Co dokładnie warto zobaczyć będąc w Ostródzie, dowiesz się z dalszej lektury.

Ostróda
Ostróda© Photogenica

Zwiedzanie zacznij od przechadzki malowniczym bulwarem ciągnącym się wzdłuż Jeziora Drwęckiego. Podziwiaj nowe eleganckie hotele i pensjonaty, obejrzyj też nowoczesny amfiteatr, w którym odbywają się koncerty.

Koniecznie pójdź na molo – najdłuższe (śródlądowe) w Europie! Atrakcją dla wodniaków jest specjalny wyciąg dla narciarzy wodnych, najnowocześniejszy w Polsce.

Park Collisa to wymarzone miejsce dla osób preferujących inne, lądowe atrakcje. Wśród prastarych, 100-letnich drzew znajdziesz ścieżki zdrowia, siłownię pod chmurką, możesz nawet zagrać partyjkę minigolfa.

Kanał Elbląski, łączący Ostródę z Zalewem Wiślanym, przyciąga turystów z całej Europy. Szlak wodny uznawany jest bowiem za jeden z siedmiu cudów Polski! System śluz i pochylni pozwala, mimo 100-metrowej różnicy wysokości, przemieszczać się wycieczkowym statkiem (w rejs po kanale możesz popłynąć z przystani).

W Galerii Mazurskiej znajdziesz aquapark z basenami, jaccuzzi, rwącą rzeczką, a nawet grotą solną.

Miłośnikom historycznych pamiątek warto polecić ostródzki zamek, wzniesiony przez Krzyżaków. Mieszkał tu sam Napoleon Bonaparte (możesz obejrzeć wiele pamiątek po cesarzu).

Oglądasz serial „Nad rozlewiskiem”? Koniecznie odwiedź Nastajki i klimatyczny Stary Młyn w urokliwej posiadłości Małgosi (odtwarzanej przez Joannę Brodzik).

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas