Reklama

Czerwcowy długi weekend droższy niż majówka? Polacy chcą na łono natury

Pogoda w majówkę nas nie rozpieszczała. Choć temperatura była zadowalająca, to zmienność prognoz skutecznie utrudniała planowanie dalekich wyjazdów. Jednak przed nami kolejny długi weekend, podczas którego Polacy chętnie będą korzystać z kilku dni wolnego. Okazuje się, że są skłonni wydać na niego więcej niż na majówkę.

W tym roku czerwcowy długi weekend zaczyna się świętem Bożego Ciała 16 czerwca w czwartek i potrwa do niedzieli, 19 czerwca. W niektórych zakładach pracy 17 czerwca jest dniem wolnym od pracy, jednak przeważnie jeżeli chcemy w tym czasie gdzieś wyjechać, w piątek musimy wziąć wolne. A ponieważ zdaje się, że pogoda będzie nas rozpieszczać, chętnych na czerwcowy wyjazd nie brakuje. 

Długi weekend w czerwcu: Statystyki

Jak wynika z danych Nocowanie.pl, liczba osób zainteresowanych wyjazdem w trakcie długiego weekendu czerwcowego wynosi już ponad 61 tys. i w dalszym ciągu rośnie. Jest to aż o 46 proc. więcej niż rok temu oraz o 30 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed majówką.

Reklama

Okazuje się, że czerwcowy długi weekend będzie nieco droższy niż majówka. Na podstawie wysokości opłaconych dotychczas zaliczek można szacować, że średni koszt wyjazdu wyniesie 1136 zł. W tym samym czasie przed weekendem majowym na podstawie wpłaconych zaliczek szacowano, że koszt wyjazdu na majówkę kosztować będzie 871 zł.

Portal Nocowanie.pl opublikował również dane odnoszące się do długości wyjazdu. Turyści przeważnie będą chcieli oderwać się od obowiązków na trzy dni - ten wymiar czasu deklaruje aż 46 proc. ankietowanych.

Jaki kierunek obierają Polacy na długi weekend w czerwcu?

W maju szczególnym zainteresowaniem Polaków, którzy chcieli spędzić początek miesiąca na wyjeździe, cieszyły się rejony górskie. Na pierwszym miejscu wyjazdowym znalazło się Zakopane (7 proc. zapytań), na drugim Karpacz (6 proc.), na trzecim Szklarska Poręba (4 proc.) a na czwartym Kudowa-Zdrój (3 proc.)

Sytuacja podczas długiego weekendu czerwcowego wygląda zgoła inaczej. Teraz zdecydowanie w turystycznym zainteresowaniu królować będzie polskie morze. Aktualnie do najchętniej wybieranych miejscowości należy zaliczyć Władysławowo, Łebę, Sarbinowo, Jastarnię i Kołobrzeg. 

Jak wynika z danych portalu Nocowanie.pl., aż 25 proc. wszystkich wyszukiwań zakwaterowania w czasie długiego weekendu w czerwcu skupia się wokół województwa pomorskiego, a 20 proc. zachodniopomorskiego.

Chcemy uciec na łono natury

Pędzący tryb życia, przebodźcowanie informacyjne i zmęczenie przebywaniem w dużych miasta sprawia, że w czasie wolnym zamiast podróżowania po znanych miastach, znacznie chętniej wybieramy wypoczynek na łonie natury z dala od wielkomiejskiego zgiełku. 

Spacer po lesie bez smartfona, przejażdżka rowerowa po wiejskich drogach czy podziwianie górskich widoków są dla nas znacznie atrakcyjniejsze i dużo lepiej pozwalają nam się zregenerować w tak krótkim czasie, jakim jest "czerwcówka".

***
Zobacz również:

Najgorszy termin na wakacje w 2022 roku. Nie planuj wtedy urlopu

Kryzys w Bieszczadach. Turyści boją się przez Rosję?

Co zamiast Chorwacji? Trzy alternatywne kierunki na wakacje


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: długi weekend w czerwcu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy