Jak się spakować na wakacje z plecakiem?

Podróżowanie z plecakiem jest jedną z najlepszych form podróżowania i - najtańszą. Nie jesteśmy przywiązani do żadnego miejsca, zatem jesteśmy wolni. Idziemy tam, gdzie nogi nas poniosą. Minusem takich podróży jest jednak konieczność dźwigania ciężkiego plecaka. Jadąc na wakacje z biura podróży, nie martwimy się o ciężar - w końcu plecak poleży w hotelu lub w najgorszym wypadku "pojeździ" z nami w autobusie, zatem pakujemy do niego dosłownie wszystko. W przypadku tzw. podróżowania z plecakiem musimy być świadomi tego, że czasem przyjdzie nam nosić cały swój bagaż przez niemal cały dzień. Aby uniknąć wyrzucania za granicą połowy dobytku, musimy nauczyć się sztuki "lekkiego" pakowania. A oto kilka porad:

Jak zapakować plecak?
Jak zapakować plecak?123RF/PICSEL

Spakuj ubrania w takim kolorze, na którym nie widać zbytnio brudu. Upewnij się, że wszystko do siebie pasuje i każdy z ciuchów może być noszony z jakimkolwiek innym. Również buty powinny pasować do każdego z zestawów ubrań.

Najcięższe ubrania i buty ubierz do samolotu.

Weź jedną lub ewentualnie dwie pary butów. Na wyjazdach z plecakiem przydają się buty sportowe - będziesz w nich zwiedzać, przemieszczać się, podróżować oraz przede wszystkim japonki. Japonki prawie w ogóle nie zabierają miejsca oraz są bardzo lekkie. Powinny one być takie, aby można było w nich wyjść wieczorem do knajpy, iść zwiedzać oraz pójść pod prysznic. Zatem zwykłe, czarne, plastikowe oraz najlepiej tanie (jak się zniszczą to wyrzucisz i kupisz na miejscu nowe). Czarny kolor jest najlepszy ponieważ kolor ten pasuje do każdego zestawu ciuchów.

Spakuj takie ubrania, które mogą być z łatwością wyprane w umywalce i które wyschną przez noc. Nie ma nic gorszego w podróżach z plecakiem od wolnoschnących ciuchów. Jeśli ubranie nie wyschnie przez noc, to nie wkładaj mokrego do plecaka, ponieważ się zaśmierdzi i reszta ubrań przejdzie stęchlizną.

Kup sobie najlżejszy z możliwych plecak (najlepiej poniżej 1kg!). Oczywiście dobrze, aby miał on wiele bocznych kieszonek - dzięki temu będzie ci łatwiej się zorganizować.

Kosmetyki są najcięższe, dlatego wszystkie Panie powinny ograniczyć ich ilość przynajmniej o połowę. Najlepiej jest kupić na wyjazd produkty mini przeznaczone na podróż. Nawet jeśli wyjeżdżasz na miesiąc czy dwa, to pamiętaj, że wszędzie na świecie kupisz szampon do włosów czy mydło. Dlatego najlepiej mieć wszystko w wersji mini.

Spakuj ubrania, których ci nie będzie ci szkoda wyrzucić przed powrotem do domu. W miejsce ubrań spakujesz pamiątki.

Pakuj się na dobre warunki pogodowe, a nie na najgorsze. Oczywiście może padać, ale po co ci parasolka? Najwyżej zmokniesz. Pakuj wyłącznie te rzeczy, które NA PEWNO ci się przydadzą.

Pakuj ubrania z lekkich materiałów, takich jak polar a nie wełna. Wiele syntetycznych włókien zapewnia takie samo ciepło, a nie są ciężkie.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas