Reklama

Reklama

Lecisz do Grecji? Na to trzeba się szykować

Planujesz wielkie greckie wakacje? Grecja - w związku z poprawiającą się sytuacją pandemiczną - łagodzi obostrzenia i zasady wjazdu. Jak będą wyglądały tam tegoroczne wakacje? Na co trzeba się przygotować? Warto sprawdzić już teraz.

Po 2 latach ograniczeń covidowych nareszcie możemy spokojnie planować wakacyjne wyjazdy. W tym roku Polacy najczęściej będą podróżowali do Grecji - tak przynajmniej wynika z rankingu opublikowanego przez Holidu (wyszukiwarka apartamentów i domów wakacyjnych). Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. 

Grecja - zmiana obostrzeń

Grecja - piękne widoki, słoneczna pogoda, pyszne jedzenie i przystępne ceny. To tylko niektóre z długiej listy zalet, które przyciągają tu turystów jak magnes. Tak będzie zapewne i w nadchodzącym sezonie.

Reklama

Grecja to jeden z europejskich krajów, który podjął decyzję o pełnym otwarciu granic dla podróżnych. Od 1 maja turyści nie muszą okazywać covidowych paszportów czy zaświadczeń o szczepieniu przeciwko Covid-19. Grecja zniosła również obowiązek wykonywania testów na Covid-19 przed wyjazdem.

Turyści mogą już teraz wybrać się do Grecji na takich samych zasadach, jak przed pandemią. Od marca nie jest też wymagana od podróżnych rejestracja w systemie lokalizacji. Nie trzeba też wypełniać żadnych formularzy przed powrotem do Polski.

Zobacz również: Co zamiast Chorwacji? Trzy alternatywne kierunki na wakacje

Maseczki w Grecji - czy trzeba nosić

Warto jednak pamiętać, że pewne obostrzenia i tak w Grecji nadal obowiązują. Mieszkańcy i turyści muszą jeszcze pamiętać o obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Ta zasada ma obowiązywać do końca maja, ponieważ zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa nastąpi 1 czerwca. Są jednak pewne wyjątki - maseczki nadal trzeba będzie nosić w autobusach, metrze i tramwajach.

Zobacz również: Wakacje all inclusive. Co to właściwie oznacza?

Grecja - restrykcje powrócą?

Grecki minister zdrowia Thanos Plevris podkreślał niedawno, że obostrzenia wjazdowe nie zostaną zniesione całkowicie, a tymczasowo zawieszone do 31 sierpnia 2022 roku. Sytuacja epidemiologiczna w kraju zostanie oceniona ponownie w sierpniu i wtedy też zapadnie decyzja o przedłużeniu dotychczasowych restrykcji czy przywrócenia wcześniejszych obostrzeń.

***

Zobacz również:

Najgorszy termin na wakacje 2022. Nie planuj wtedy urlopu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Grecja | obostrzenia covidowe | wakacje 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy