Najczystsze morze w Europie! Dostaniesz się tam z Polski samochodem

Komisja Europejskiej Agencji Środowiska (EEA) opublikowała właśnie najnowszy raport o czystości wód morskich. Wśród wszystkich krajów biorących udział w badaniu to właśnie Chorwacja może poszczycić się najczystszymi wodami morskimi w całej Europie! Badania, przeprowadzone na podstawie próbek wody z różnych rejonów kontynentu, wykazały, że aż 95,7% chorwackich kąpielisk nadmorskich spełnia najwyższe standardy jakości.

Chorwackie wody zostały wybrane jako najczystsze w Europie!
Chorwackie wody zostały wybrane jako najczystsze w Europie!123RF/PICSEL

Chorwacja dba o czystość wód, EEA docenia ten wysiłek

EEA, corocznie badając jakość wód morskich w Europie, podkreśla, że Chorwacja wyróżnia się wyjątkowo czystymi wodami. Dane zebrane w ramach analizy pokazują, że chorwackie plaże są nie tylko jednymi z najpiękniejszych, ale również najczystszych na całym kontynencie.

Władze Chorwacji od lat podejmują starania, aby zapewnić wysoką jakość wód morskich. Inwestycje w infrastrukturę sanitarną, oczyszczalnie ścieków oraz edukacja ekologiczna społeczeństwa przyczyniają się do utrzymania czystości nadmorskich kąpielisk. Efekty tych działań są widoczne nie tylko w statystykach, ale również w codziennym doświadczeniu turystów odwiedzających chorwackie wybrzeże.

Turyści kochają chorwackie wody

Chorwacja, jako popularny cel turystyczny, przyciąga miliony turystów z całego świata, którzy doceniają nie tylko piękno krajobrazów, ale również krystalicznie czyste morze. Wysokie standardy jakości wód morskich są jednym z kluczowych czynników wpływających na atrakcyjność tego kraju. Turyści, wybierając chorwackie plaże, mogą być pewni, że spędzą czas w czystym i bezpiecznym środowisku.

Chorwackie władze planują kontynuować działania na rzecz ochrony środowiska morskiego, aby utrzymać i jeszcze poprawić jakość wód. Wprowadzane są kolejne inicjatywy mające na celu edukację ekologiczną oraz zwiększenie inwestycji w nowoczesne technologie oczyszczania ścieków.

Turyści chwalą sobie nie tylko chorwackie plaże, lecz także tamtejsze
Turyści chwalą sobie nie tylko chorwackie plaże, lecz także tamtejsze 123RF/PICSEL

Czystość wód w innych europejskich krajach

Chociaż Chorwacja zdobyła pierwsze miejsce pod względem czystości wód, inne kraje również odnotowały wysokie wyniki. Włochy, Grecja oraz Malta znajdują się w czołówce rankingu, jednak to właśnie chorwackie plaże wyróżniają się najwyższą jakością wód.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!materiały promocyjne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas