Reklama

Najtańszy supermarket w Chorwacji. Tam za zakupy zapłacisz najmniej

Zmiana waluty w Chorwacji z kuny na euro wywołała spory niepokój wśród polskich turystów, którzy planują odwiedzić ten kraj w tegoroczne wakacje. Wzrost cen w Chorwacji dotyczy zarówno hoteli, transportu, jak i żywności. Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić na zakupach dobrze wiedzieć, w którym supermarkecie zapłacimy najmniej.

Na początku warto podkreślić, że na wzrost cen w Chorwacji złożyło się wiele czynników, nie tylko zmiana waluty. Chorwacja, podobnie jak większość krajów w Europie zmaga się z podwyższeniem kosztów energii oraz wysoką inflacją. To wszystko przekłada się na ceny żywności, które w porównaniu z zeszłym rokiem wzrosły o około 15 procent. 

Zobacz również: Pokazali ceny w Chorwacji. Tyle zapłacisz w restauracji, sklepie i hotelu

Reklama

Gdzie robić zakupy w Chorwacji, by zaoszczędzić?

Aby zaoszczędzić na zakupach spożywczych, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Pierwszą z nich jest rodzaj sklepu. W dużych supermarketach zapłacimy za zakupy znacznie mniej niż w lokalnych sklepikach i delikatesach. 

Innym czynnikiem, który wpływa na ceny w sklepach, jest ich położenie. Robiąc zakupy w centrum turystycznego kurortu lub w miejscach często odwiedzanych przez turystów wydamy więcej niż za zakupy w sklepach umieszczonych na obrzeżach miast, lub oddalonych od miejsc turystycznych.

Zobacz również: Pilna wiadomość dla Polaków wybierających się do Chorwacji. Wydano ostrzeżenia

Oto najtańszy supermarket w Chorwacji

Najpopularniejsze chorwackie sieci supermarketów to Konzum, Plodine, a także Tommy. Oferują one szeroki asortyment, jednak ceny towarów są tam nieco wyższe niż w przypadku zagranicznych sieci. Jeśli więc zależy nam na jak najtańszych zakupach w Chorwacji, powinniśmy wybrać się np.  do Lidla. 

Ta niemiecka sieć sklepów dyskontowych uchodzi za jedną z najtańszych w całej Europie. Mimo niskich cen znajdziemy tam dobrej jakości produkty, a liczne oferty i promocje sprawiają, że zakupy w Lidlu mogą okazać się jeszcze tańsze, niż się tego spodziewamy.

Do innych zagranicznych i popularnych sieci sklepów należy Kaufland, jednak tam ceny są nieco wyższe niż w Lidlu. Jeszcze więcej za zakupy zapłacimy w Sparze. 

Zobacz również: Piaszczyste plaże, lazurowa woda i niskie ceny. Trzy alternatywy dla Chorwacji

Przykładowe ceny w Lidlu

Sprawdziliśmy, jakich cen możemy obecnie spodziewać się w Lidlach w Chorwacji. Oto ile zapłacimy za przykładowe artykuły, które mogą nam się przydać w czasie wakacji:

  • serek śmietankowy 200 g - 0,99 euro (4,44 zł)
  • chleb 600 g - 0,89 euro (3,99 zł)
  • makaron 600 g - 1,29 euro (5,78 zł)
  • ryż 1 kg - 1,59 euro (7,13 zł)
  • mleko 1 l - 0, 89 euro (3,99 zł)
  • arbuz 1 kg - 0,55 euro (2,46 zł)
  • woda 1,5 l - 0,89 euro (3,99 zł)
  • mięso mielone 450 g - 2,79 euro (12,50 zł)
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chorwacja | wakacje | zakupy spożywcze | wzrost cen żywności
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy