Reklama

Niezwykłe odkrycie turystki. Znalazła żółty diament!

Noreen Wredberg to mieszkanka Granite Bay w Kalifornii. Podczas wizyty w dostępnej publicznie kopalni diamentów Crater of Diamonds w Murfreesboro w stanie Arkansas dokonała niespotykanego odkrycia. Kobieta znalazła 4,38-karatowy żółty diament i może zatrzymać niespotykane znalezisko.

Noreen Wredberg wraz z mężem po wycieczce do Parku Narodowego Hot Springs  postanowili odwiedzić również dostępną publicznie kopalnię diamentów Crater of Diamonds w Murfreesboro, znajdującą się niedaleko. Przechadzając się po rozległej powierzchni, kobieta zauważyła kamień,  który wyróżniał się gładką strukturą i niespotykanym, kanarkowym kolorem. Nie miała pojęcia,  jaką ma wartość ma, lecz zdecydowała się zabrać go ze sobą.

"Nie wiedziałem, że to diament, ale był czysty i błyszczący, więc go podniosłem!" - powiedziała Wredberg w trakcie rozmowy z  Waymonem Coxem, pracującym w Crate of Diamonds. Kobieta, chcąc dowiedzieć się, jaką wartość ma jej odkrycie, przyniosła klejnot do Diamond Discovery Center, gdzie specjaliści parku dokonali identyfikacji znaleziska.

Reklama

Żółty diament zadziwił pracowników Crater of Diamonds

"Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem ten diament pod mikroskopem, pomyślałem: jaki piękny kształt i kolor! Diament pani Wredberg waży ponad cztery karaty. Ma kształt gruszki i żółty kolor" - powiedział nadinspektor parku Caleb Howell.

Wredberg opisała, w jakich okolicznościach udało jej się znaleźć niespotykany,  żółty kamień. Zaznaczyła, że przyjechała do kopalni w celu zwiedzenia jej, a nie poszukiwania klejnotów. Na znalezisko natrafiła zupełnie przypadkowo.

Kobieta znalazła diament zaraz po ulewnym deszczu. Eksperci zaznaczają, że opady niezwykle ułatwiają poszukiwania,  ponieważ  usuwają brud pokrywający kamienie szlachetne. Klejnoty wówczas można łatwo dostrzec na powierzchni gleby. Wredberg miała jednak wyjątkowe szczęście. Według szacunków pracowników diament, który dostrzegła był największym kamieniem znalezionym w parku w 2021 roku.

Crater of Diamonds: czy każdy może znaleźć diament?

Crater of Diamonds to niezwykłe miejsce - jedyna kopalnia diamentów dostępna dla zwiedzających i poszukiwaczy w całych Stanach Zjednoczonych. Przyjezdni, którym uda się znaleźć kamień szlachetny zazwyczaj mogą zatrzymać go dla siebie. Warto jednak zaznaczyć, że poszukiwania nie należą od najłatwiejszych, wymagają cierpliwości i rozeznania w terenie. 

Diamenty w Crater of Diamonds najczęściej są białego koloru. Znacznie rzadziej zdarzają się te brązowe i żółte. Jedyne w swoim rodzaju doświadczenie przyciąga ludzi z całego świata. Odwiedzający przeczesują park, który ma aż 37-hektarów powierzchni regularnie. Najwytrwalsi poszukiwacze, przyjeżdżają do Crater of Diamonds z własnym sprzętem górniczym. Narzędzia można jednak również wypożyczyć na miejscu.

Żółty diament: dlaczego to wyjątkowe odkrycie?

Żółte diamenty cieszą się wyjątkową popularnością. Wszystko za sprawą kultowego naszyjnika Tiffany, który zdobi niezwykły żółty brylant - jeden z najsłynniejszych kamieni szlachetnych na świecie. Jego wartość szacuje się na 30 milionów dolarów, w więc 116 milionów złotych. Naszyjnik przed laty rozsławił kanarkowy kolor diamentów i sprawił, że kobiety zaczęły pożądać kamieni szlachetnych o żółtawej barwie.

***

Przeczytaj również:

Stosunek przerywany, seks na stojąco, irygacje colą. Oto popularne mity na temat antykoncepcji

Właściwości glinki zielonej. Jak przygotować domową maseczkę?

Syn Krzysztofa Krawczyka obali testament ojca? Najnowsze wieści z sądu

Zobacz również: 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: żółty diament | odkrycie turystki | diamenty | Crater of Diamonds

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy