Nowa imponująca atrakcja na Podhalu. Trasa widokowa ze szklanym tarasem

Agata Zaremba

Opracowanie Agata Zaremba

Gmina Poronin przygotowuje dla turystów nową atrakcję, która zapowiada się prawdziwym hitem regionu. Sky Walk Serce Poronina, czyli położona na wysokości 50 metrów ścieżka w koronach drzew dostarczy przyjeżdżającym niebywałych wrażeń. Ze ścieżki będziemy mogli podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę Tatr. Kiedy otwarcie?

W Poroninie powstanie nowa atrakcja dla turystów odwiedzających Podhale
W Poroninie powstanie nowa atrakcja dla turystów odwiedzających Podhale123RF/PICSEL

Nowa atrakcja na mapie Małopolski. Turyści ją pokochają

Jak zapowiedział wójt gminy Poronin, na polanie Zgorzelisko, w pobliżu Tatrzańskiego Parku Narodowego już niedługo powstanie imponująca atrakcja turystyczna. Sky Walk Serce Poronina, czyli nowa inwestycja gminy Poronin, będzie pierwszą położoną w powiecie tatrzańskim ścieżką w koronie drzew.

Z zapowiedzi gminy dowiadujemy się, że ścieżka widokowa będzie potężną konstrukcją. Na obiekcie znajdą się dwie platformy widokowe — górna i dolna. Najwyżej położony taras widokowy znajdzie się na wysokości 47 metrów nad ziemią. Będzie on częściowo przeszklony. To właśnie z tego punktu będziemy mogli podziwiać niesamowitą panoramę Tatr. Z kolei całkowita długość chodników ma mieć 850 m. 

Stopień pochylenia, jak również szerokość chodników widokowych pozwolą na swobodne przemieszczanie się nie tylko rodzin z dziećmi i grup, ale także osób z niepełnosprawnościami.

Jak będzie wyglądać nowa atrakcja? Nawiąże do tradycji Podhala

Jak zapowiada inwestor, obiekt będzie stworzony z drewna, szkła oraz stali, a jego projekt bardzo ściśle nawiązuje do tradycji Podhala: 

Kształt nawiązuje do tradycji góralskich w Poroninie i jego okolicy. Jednym z podstawowych elementów graficznych i równocześnie ważną tradycyjną symboliką jest serce góralskie, które łączy w sobie naturę, miłość człowieka do niej oraz ich wzajemne współistnienie
opisał w rozmowie z Wyborczą.pl Aleś Gebauer z firmy Taros, która jest inwestorem Sky Walk Serce Poronina

Co ciekawe, oprócz samej ścieżki w koronach drzew, planowana jest również budowa ekstremalnego, podwieszonego placu zabaw, ścieżki z lokalnymi ciekawostkami i legendami, chodnika o imponującej długości oraz dwóch tras spacerowych. Ciekawym rozwiązaniem są również dwie zjeżdżalnie pozwalające na urządzanie wyścigów.

Serce będące jednym z podstawowych elementów graficznych niesie ze sobą ważną symbolikę
Serce będące jednym z podstawowych elementów graficznych niesie ze sobą ważną symbolikęmateriały prasowe123RF/PICSEL

Kiedy otwarcie atrakcji i jak do niej dotrzemy?

Obecnie nie znamy jeszcze dokładnej daty otwarcia Sky Walk Serce Poronina dla turystów. Jednakże planowane uruchomienie ścieżki ma przypaść na przełom 2024 i 2025 roku. 

Jak zapowiada Anita Żegleń, wójt gminy Poronin, do nowej atrakcji na Podhalu dotrzemy na kilka różnych sposobów. Można będzie dojechać tam samochodem, ponieważ tuż pod Polaną Zgorzelisko, wybudowane zostaną parkingi dla odwiedzających. Alternatywnym rozwiązaniem będzie pozostawienie pojazdu na parkingu przy dolnej stacji narciarskiej Małe Ciche, a następnie skorzystanie z kolejki krzesełkowej lub też spacer jednym ze szlaków prowadzących na Polanę Zgorzelisko.

Do nowej atrakcji turyści będą mogli dojechać również komunikacją zbiorową.

Biwakowanie podbija polski rynek turystycznyNewseria Lifestyle
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas