Planujesz Wielkanoc w Zakopanem? Lepiej przygotuj portfel. Tyle zapłacisz za nocleg

Natalia Grygny

Opracowanie Natalia Grygny

Zakopane znów w centrum uwagi turystów. Jeszcze niedawno poszukiwali ofert i miejsc idealnych na ferie zimowe, teraz powoli rozglądają się za pakietami na Wielkanoc. Ile kosztują noclegi w Zakopanem? Za trzydniowy pobyt w stolicy polskich Tatr, rodzice z dwójką dzieci mogą zapłacić ponad 2 tys. zł. Nieco taniej jest w pensjonatach, gdzie ceny wahają się między 700 a nieco ponad 1000 zł.

Wielkanoc 2024. Ile kosztuje nocleg w Zakopanem?
Wielkanoc 2024. Ile kosztuje nocleg w Zakopanem? Albin Marciniak/East NewsEast News

Górale w Zakopanem znów zacierają ręce. Jeszcze niedawno turyści z całej Polski wypoczywali w stolicy polskich Tatr w czasie zimowych ferii. Tanio nie było. Jak pisała w artykule Interii Tak turyści oszczędzają w Zakopanem. "Mam sprawdzone miejsca" Katarzyna Piątkowska, ceny noclegów w Zakopanem od stycznia do lutego w porównaniu do zeszłego roku, wzrosły średnio o 8 proc. Ceny za dobę w Zakopanem wahały się od 60 zł do nawet 700 zł (w hotelach i apartamentach o wysokim standardzie).

- My nie narzucamy ceny, to gość nam mówi, ile jest w stanie zapłacić - powiedział w styczniu Interii Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. - Mamy renesans pakietów. Goście świadomie nie wybierają najtańszych ofert, szukają atrakcyjnych ofert ze śniadaniami, obiadokolacjami, atrakcjami dla dzieci (...). Czteroosobowa rodzina spędzi w Zakopanem podczas ferii średnio cztery dni. Za trzygwiazdkowy hotel, trzy kilometry od Krupówek, zapłaci 1730 złotych - wyliczał Wagner.

Wielkanoc 2024. Ile kosztuje nocleg w Zakopanem? Ceny zwalają z nóg

W Zakopanem sezon trwa przez cały rok. Miasto u podnóża Tatr jest chętnie odwiedzane przez turystów
W Zakopanem sezon trwa przez cały rok. Miasto u podnóża Tatr jest chętnie odwiedzane przez turystów123RF/PICSEL

To już ostatnie dni ferii zimowych. Część turystów zaczyna już powoli planować wyjazd do Zakopanego na święta wielkanocne. W tym roku wypadają na przełomie marca i kwietnia. Czy chętni na spędzanie Wielkanocy w stolicy polskich Tatr muszą się przygotować na duże wydatki? Sprawie postanowili się przyjrzeć dziennikarze "Faktu". W jednym z obiektów zapytali o możliwość rezerwacji pokoju na czas świąt dla rodziców z dwójką małych dzieci. Chodziło o obiekt znajdujący się w odległości pół kilometra od Krupówek.

W ogłoszeniu widniała informacja, że ceny wahają się od 80 zł do 120 zł za dobę. Widniał tam również dopisek, że w czasie świąt obowiązują inne ceny. Według wyliczeń czteroosobowa rodzina za jeden pokój musi zapłacić 350 zł. Decydując się na pięciodniowy pobyt, musi liczyć się z wydatkiem rzędu 1,4 tys. zł.

- Mamy wolne terminy. Ale dwie noce? Nie... To za mało. Trzeba zarezerwować co najmniej cztery albo pięć nocy - cytują słowa właścicielki obiektu dziennikarze "Faktu".

Dziennikarze zwracają też uwagę, że za nocleg w odległości 300 metrów od centrum Zakopanego, rodzina z dwójką dzieci może zapłacić nawet nieco ponad 900 zł (wraz z opcją śniadania).

Planujesz Wielkanoc w Zakopanem? Lepiej przygotuj portfel. Tyle zapłacisz za nocleg

Póki co, ofert na święta wielkanocne nie brakuje. Poszczególne hotele i pensjonaty wręcz prześcigają się w rozmaitych propozycjach skierowanych do rodzin z dziećmi. Przykładowo, w jednym z pensjonatów cena za pobyt w dniach 29 marca - 1 kwietnia wynosi 1150 zł od jednej osoby. W ofercie znajduje się nocleg w pokojach z prywatną łazienką, świąteczne śniadanie w formie bufetu czy domowy obiad. Nie brakuje też innych punktów programu, np. dzieci mogą wziąć udział w malowaniu pisanek. Dodajmy, że obiekt znajduje się niecałe 20 minut pieszo od Krupówek.

Z kolei w niektórych obiektach za nocleg w czasie Wielkanocy możemy zapłacić nawet od 750 do 930 zł. Przykładowo, cena za pakiet 3 noclegów to koszt 800 zł za osobę. Jeśli decydujemy się na 4 noclegi, to musimy się szykować na wydatek w wysokości 930 zł za osobę. W ofercie są m.in. śniadania wielkanocne w formie bufetu szwedzkiego, obiadokolacje z deserem i napojami, jak i koszyczek z wielkanocną święconką dla każdego pokoju.

Hotele również przygotowały liczne propozycje dla gości. W terminie od 28 marca do 4 kwietnia za dobę zapłacimy od 400 zł/os. W pakiecie śniadania w formie bufetu, obiadokolacje, koszyczek wielkanocny ze święconką, animacje dla dzieci, uroczyste śniadanie wielkanocne, jak i nielimitowane wejścia do strefy wellness, sauny fińskiej, jacuzzi, siłowni czy na basen.

Wielkanoc w górach będzie cię słono kosztować. Ceny w Zakopanem zwalają z nóg
Wielkanoc w górach będzie cię słono kosztować. Ceny w Zakopanem zwalają z nógPaweł Murzyn East News

W poszukiwaniu ofert noclegów na przełomie marca i kwietnia udajemy się też do serwisu Booking.com. Sprawdzamy, ile za pobyt w tym terminie muszą zapłacić rodzice mający dwójkę dzieci. W terminie 30 marca (sobota) - 1 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) na portalu Booking już niemal 80 proc. miejsc na pobyt jest już niedostępnych. W jednym z obiektów znajdujących się w niewielkiej odległości od centrum, czteroosobowa rodzina za dwie noce zapłaci 776 zł. Natomiast dwie noce w jednym z pięciogwiazdkowych hoteli to już koszt rzędu ponad 2 tys. zł.  

Para planująca spędzić święta wielkanocne w Zakopanem za dwie noce zapłaci ponad 1650 zł (hotel pięciogwiazdkowy). Nieco taniej jest w pensjonatach, gdzie ceny wahają się od 457 do ponad 1000 zł za dwie noce, w zależności od standardu i oferty obiektu.

***

Tomasz Ziętek. O autorskim albumie - „Some old songs", zawalczy o Oskary i Hollywood?INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas