Polacy kochają ten kraj. Ta wiadomość z pewnością ucieszy turystów

Wspaniała wiadomość, dla wszystkich, którzy planowali w tym roku spędzić urlop w Chorwacji. Od stycznia 2023 r. kraj ten wejdzie do strefy Schengen, a to oznacza, że będziemy mogli podróżować do Chorwacji bez kontroli granicznych i konieczności okazywania dokumentów.

Susak, Chorwacja
Susak, Chorwacja123RF/PICSEL

Chorwacja weszła do strefy Schengen, to oznacza łatwy wjazd i wyjazd dla Polaków

Od stycznia 2023 r. Chorwacja wejdzie do strefy Schengen, a to oznacza zniesienie granic dla obywateli Unii Europejskiej. Polacy, którzy wybierali się w tym roku na urlop do tego bałkańskiego kraju, już od stycznia nie będą musieli zatrzymywać się na granicy i okazywać paszportów. Granicę chorwacką będziemy przejeżdżać tak samo, jak czeską, niemiecką czy węgierską — płynnie i bez stania w kolejkach.

Podróże samolotem na razie nadal z kontrolami

Turyści, którzy wylatują samolotem z Polski, mogą wybrać jako cel podróży jedno z trzech chorwackich lotnisk: w stolicy kraju — Zagrzebiu, lub w dwóch niezwykle turystycznych miastach — Dubrowniku i Splicie. Niestety podróżni, którzy dotrą tam zimą, nadal będą musieli przejść kontrolę graniczną. Pomimo wejścia Chorwacji do strefy Schengen kontrole graniczne na lotniskach mają zniknąć dopiero pod koniec marca. Zatem dopiero od kwietnia będzie można swobodnie podróżować samolotami bez konieczności przechodzenia kontroli. 

„Ewa gotuje”: Ribollita. Włoska zupa chlebowaPolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas