Ranking najlepszych miast do spacerowania. Polskie miasto figuruje na 3. miejscu

Podczas wakacyjnych wyjazdów często decydujemy się na spacer niż poruszanie się komunikacją miejską. Pozwala to na zaczerpnięcie powietrza, aktywny odpoczynek i zwiedzenia większej części danego miasta. Oto ranking kierunków, które sprzyjają pieszym wędrówkom. Polskie miasto znalazło się na trzecim miejscu.

Warszawa
Warszawa123RF/PICSEL

Ranking najlepszych miast do spacerowania. Stolica Polski na trzecim miejscu

Compare the Market AU przeprowadziło badania dotyczące miast, które idealnie dostosowane są do pieszych wędrówek. Pod uwagę wzięli średnie opady deszczów, trasy dla pieszych, bezpieczeństwo, czy też koszty komunikacji miejskiej. Na pierwszym miejscu listy widnieje Monachium, gdzie znajdziemy liczne trasy rowerowe. Co ciekawe 86% mieszkańców żyje w promieniu 1 km od przestrzeni wolnej od samochodów.

Na drugiej pozycji figuruje Mediolan, w którym podróżowanie piechotą jest wręcz określane łatwizną. Ku zaskoczeniu na trzecim miejscu znalazła się Warszawa, w której aż 75% populacji mieszka w promieniu 1 km od przestrzeni wolnej od ruchu drogowego. Park Łazienkowski lub uliczki Starego miasta to idealne miejsca na bezpieczny i spokojny spacer. Oto lista pełnego rankingu:

Monachium, Niemcy

 • Mediolan, Włochy
 • Warszawa, Polska 
 • Helsinki, Finlandia
 • Paryż, Francja
 • Tokio, Japonia
 • Madryt, Hiszpania
 • Oslo, Norwegia
 • Kopenhaga, Dania
 • Amsterdam, Holandia
 • Monachium
  Monachium123RF/PICSEL

  Gdzie na spacer w Warszawie? Podpowiadamy

  Najlepszymi miejscami na pieszą wędrówkę są wspomniane wcześniej: Stare Miasto i Łazienki Królewskie, których nie może przeoczyć żaden turysta. Jednak są to także wyjątkowe punkty na mapie stolicy, do których chętnie wracają mieszkańcy Warszawy, aby „rozprostować” nogi i nacieszyć oko widokami.

  Pałac w Łazienkach Królewskich
  Pałac w Łazienkach Królewskich123RF/PICSEL

  Na liście do przejścia powinien znaleźć się także Multimedialny Park Fontann nieopodal Starego Miasta. Jest to bezpłatna atrakcja muzyczno-świetlnych pokazów otoczona pięknym parkiem. Warto udać się również na Pole Mokotowskie, czyli ulubione miejsce Warszawian. Jest to ogromny kompleks parkowy, położony na obszarach trzech dzielnic: Mokotowa, Ochoty i Śródmieścia.

  Pełen wrażeń spacer gwarantuje także wybranie się do Ogrodu Saskiego lub na Bulwary wiślańskie. Są to świetne atrakcje, których można doznawać bez zbędnych kosztów już w sezonie wiosennym.

  Widok na warszawski park
  Widok na warszawski park123RF/PICSEL
  Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!.
  INTERIA.PL
  Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
  Dołącz do nas