Kolejna perełka turystyczna na mapie Małopolski. Zapowiada się absolutny hit

Gmina Ciężkowice, ukryta w malowniczych zakątkach Małopolski, przygotowuje się do wprowadzenia kolejnej perełki do swojej bogatej oferty turystycznej. Po sukcesie ścieżki w koronach drzew i Skamieniałego Miasta teraz na horyzoncie pojawia się plan budowy nowoczesnej wieży widokowej, która wyróżni się na tle podobnych budowli.

Otwarto przetarg na budowę nowej atrakcji na mapie Małopolski
Otwarto przetarg na budowę nowej atrakcji na mapie Małopolski Katarzyna PawlickaINTERIA.PL

Nowa atrakcja dla turystów w Małopolsce. Gmina Ciężkowice ogłosiła przetarg

Według informacji podanych przez Geek Week, władze gminy ogłosiły przetarg na budowę wieży widokowej, która będzie stanowiła doskonałe uzupełnienie dla popularnej ścieżki w koronach drzew. 

Położona na obszarze Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego, gmina Ciężkowice to perła Pogórza Karpackiego. Burmistrz Stanisław Kuropatwa podkreśla, że miejsce pod budowę wieży zostało wybrane starannie, gwarantując niezapomniane widoki na otaczający krajobraz.

Inwestycja ma być kolejnym kamieniem milowym w rozwoju turystyki w gminie Ciężkowice, która już teraz przyciąga turystów unikalnymi atrakcjami. Z nowego punktu obserwacyjnego odwiedzający będą mogli podziwiać nie tylko urokliwe Pogórze, ale także majestatyczne Beskidy czy wznoszące się w oddali Tatry.

Konstrukcja wieży będzie innowacyjna. Turyści zjadą z niej zjeżdżalnią

Planowana konstrukcja ma opierać się na żelbetowej ramie, wykończonej drewnem, co nada jej estetyczny wygląd i doskonale wkomponuje się w otaczającą przyrodę. Projekt nowej wieży zapowiada się innowacyjnie, z przeszkloną windą ułatwiającą dostęp do górnych kondygnacji, a także atrakcyjną zjeżdżalnią.

Projekt zakłada, że wieża będzie dostępna dla osób z niepełnosprawnościami, eliminując bariery architektoniczne i zapewniając dostępność dla wszystkich. Dariusz Zięcina, kierownik referatu Rozwoju Gospodarczego i Inwestycji w UG Ciężkowic, dodaje, że teren wokół wieży zostanie uporządkowany i uzupełniony o elementy małej architektury, tworząc przyjazne dla turystów otoczenie.

Otwarcie przetargu na budowę planowane jest na 9 kwietnia, a burmistrz Kuropatwa wyraża nadzieję, że wieża powstanie jeszcze w tym roku, dzięki zarezerwowanym środkom finansowym przekraczającym 1,5 miliona złotych.

Nowa wieża widokowa ma być uzupełnieniem słynnej ścieżki w koronach drzew
Nowa wieża widokowa ma być uzupełnieniem słynnej ścieżki w koronach drzewAlbin Marciniak/East News/screenshot Autorska Pracownia Projektowa Jerzy Wowczak w KrakowieEast News

Ciężkowice oferują masę atrakcji dla odwiedzających

Jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji gminy jest ścieżka biegnąca wśród koron drzew na wysokości od 17 do 22 m. Odwiedzający mogą tam spacerować przez 1020 m wśród wierzchołków drzew, a nawet powyżej nich. Na całej długości trasy znajdują się stanowiska ekologiczno-edukacyjne, a także miejsca do ćwiczeń sprawnościowych. Z kolei z tarasów widokowych możemy podziwiać Pasmo Brzanki, a w sprzyjających warunkach atmosferycznych nawet panoramę Tatr.

Inną popularną atrakcją regionu jest Skamieniałe Miasto. To rezerwat przyrody nieożywionej znajdujący się na Pogórzu Ciężkowickim. Turyści mogą tam zagubić się w skalnych labiryntach, a także podziwiać formacje o niesamowitych kształtach.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas