Twoja walizka wyjedzie jako pierwsza. Pracownik zdradza trik, jak szybko odebrać bagaż na lotnisku

Długie godziny oczekiwania na lotnisku, wyczerpujący lot, a potem kolejne kwadranse wypatrywania nadanej walizki. Tak wygląda większość podróży, doprowadzając turystów do niemałego wyczerpania. Tymczasem można znacznie przyspieszyć proces odbioru bagażu na lotnisku. Wystarczy zastosować prosty trik, a nasza walizka wyjedzie z luku jako pierwsza. Pracownik zdradził prawdziwy sekret!

Jak odebrać bagaż po przylocie? Zastosuj ten trik, a nie będziesz musiał czekać
Jak odebrać bagaż po przylocie? Zastosuj ten trik, a nie będziesz musiał czekać123RF/PICSEL

Co zrobić żeby walizka szybko wyjechała z luku? To banalnie proste!

Oczekiwanie przy taśmie bagażowej, kiedy w myślach krąży nam już długo wyczekiwany odpoczynek lub chęć jak najszybszego powrotu do domu, to jedna z najmniej przyjemnych części podróży. Często zdarza się jednak, że nasza torba pojawia się na taśmie jako ostatnia. Wtedy możemy nie tylko stracić wiele nerwów, ale również spóźnić się na ostatni autobus z lotniska czy nie zdążyć na przesiadkę. Wówczas od popsucia wakacyjnych planów już tylko o krok.

Co więc zrobić, aby nasza walizka jak najszybciej wyjechała z luku? Pracownik jednego z portów lotniczych w USA zdradził trik, dzięki któremu odbiór bagażu jeszcze nigdy nie był tak prosty i nieskomplikowany. Wystarczy jedynie... nie spieszyć się przy wylocie.

Jak odebrać bagaż po przylocie? Pracownik lotniska zdradza przydatny trik

Podróż samolotem niemal każdorazowo składa się z tych samych kroków. To najpierw odprawa, kolejno kontrola bezpieczeństwa, wejście na pokład, lot, a następnie odbiór bagażu rejestrowanego. Ostatnia część często przysparza wielu nerwów, szczególnie wtedy, kiedy zaczyna nam się spieszyć.

Jak się okazuje, ten proces można znacznie przyspieszyć. Jednym z prostych trików, który pomoże naszej walizce wyjechać z luku jako pierwszej, będzie naklejenie na nią naklejki z napisem "delikatne", którą otrzymamy od pracowników lotniska. Tak oznaczony bagaż zostanie włożony do samolotu jako ostatni, a po skończonej podróży może trafić na taśmę jako jeden z pierwszych.

Jednym z prostych trików, który pomoże naszej walizce wyjechać z luku jako pierwszej, będzie naklejenie na nią naklejki z napisem "delikatne"
Jednym z prostych trików, który pomoże naszej walizce wyjechać z luku jako pierwszej, będzie naklejenie na nią naklejki z napisem "delikatne"123RF/PICSEL

Szanse na krótsze oczekiwanie na bagaż może również zwiększyć późna odprawa. Jak podkreśla pracownik jednego z portów lotniczych, jeśli odprawimy się jako ostatni, nasz bagaż może wyjechać na lotnisku docelowym jako pierwszy.

"Torby są zazwyczaj ładowane od przodu do tyłu na wózki bagażowe, więc jeśli odprawisz się jako ostatni, twoje walizki znajdą się na końcu ostatniego wózka. Dzięki temu będziesz ostatnim pasażerem na pokładzie samolotu i pierwszym w miejscu docelowym" - powiedział Thomas Lo Sciuto, pracownik rampy w jednym z portów lotniczych w USA.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas