10 mniej oczywistych marek smartfonów, które warto znać

Od lat miłośnicy najnowszych technologii śledzą rywalizację między smartfonami Apple iPhone i Samsung Galaxy. Na rynku rozpychają się też chińscy giganci Huawei i Xiaomi, a przecież wciąż wiele do zaoferowania mają takie marki jak LG czy Motorola. Ale jeśli odejdziesz na chwilę od największych firm, które mają globalny zasięg, zauważysz, że na rynku nie brakuje smartfonów innych producentów zasługujących na Twoją uwagę przy wyborze nowego urządzenia. Oto zestawienie, które przyda się w trakcie zakupów!

article cover
.

materiały promocyjne partnera

1. Oppo

Marka Oppo dopiero od niedawna jest dostępna i reklamowana na polskim rynku - jej polskim ambasadorem został Marcin Prokop. Chiński producent stawia na nowoczesny design i duże zróżnicowanie - od flagowych modeli wartych 5-6 tys., po budżetowe. Choć obecnie jest anonimowa dla wielu osób, wszystko wskazuje na to, że sytuacja ulegnie zmianie.

2. myPhone

Marka myPhone nie równa się iPhone, ale jest kojarzona m.in. przez fakt, że jej telefony na przestrzeni lat trafiały do sprzedaży do sklepów marki z biedronką w logo w całej Polsce. Od wielu lat firma daje gwarancję niskiej ceny i prostoty obsługi urządzeń.

3. Realme

Choć chińska marka Realme powstała dopiero w 2018 roku, jest już obecna na światowych rynkach, w tym w Polsce. Na razie nie dorównuje rozpoznawalnością Xiaomi czy Huawei, ale możliwości jej flagowych modeli wartych nawet 3-4 tys. zł muszą budzić zainteresowanie.

4. Vivo

Kolejną z chińskich marek, które stopniową zwiększają rozpoznawalność na polskim rynku, jest Vivo. Nawet najlepsze modele tej firmy są stosunkowo tanie, ale to wcale nie oznacza złej jakości. Przeciwnie: warto postawić na tego producenta, szukając korzystnego stosunku ceny i parametrów smartfona.

5. Krüger&Matz

Niech nie zmyli Cię niemieckobrzmiąca marka - za Krüger&Matz stoi polski producent Lechpol Electronics. Wiele osób zna ją z dostarczania wysokiej jakości sprzętu audio tej marki, lecz mało kto kojarzy z produkcją smartfonów.

6. ASUS

Tajwański ASUS jest globalnie rozpoznawalnym, również w Polsce, producentem płyt głównych, kart graficznych czy laptopów. Linia smartfonów ustępuje jednak popularnością wielu innym, azjatyckim markom. Tymczasem za najlepsze modele telefonów ASUS trzeba zapłacić ok. 5 tys. zł.

7. Alcatel

Gdy telefony komórkowe dopiero wkraczały na polski rynek na przełomie wieków, Alcatel był jednym z najpopularniejszych producentów. Później, wraz z popularyzacją smartfonów, francuski producent odszedł w cień. Dziś oferuje telefony przede wszystkim w segmencie budżetowym.

8. Hammer

Za markę Hammer odpowiada spółka mPTech, a jej smartfony są o tyle wyjątkowe, że wyznaczają trendy w dość specyficznym segmencie "pancerniaków". To wzmacniane telefony, idealne do podróżowania, a przede wszystkim pracy w trudnych warunkach, np. na budowie. Odporne na wstrząsy czy zalanie, mają wierną niszę użytkowników.

9. DooGee

Skoro wspominamy o Hammerach, wypada też wspomnieć o DooGee, zwłaszcza że to jeszcze bardziej niszowy producent. Pancerne smartfony tej marki potrafią być całkiem nieźle "uzbrojone" w pamięć RAM czy procesor do standardowych zastosowań w... niestandardowych sytuacjach.

10. Cubot

Choć wiele smartfonów Cubot zalicza się do grona pancernych, oferta obejmuje też standardowe urządzenia - np. model z 8 GB RAM, akumulatorem 4200 mAh i aż pięcioma kamerami tylnymi. Jeżeli nie znajdziesz tej marki w sklepach, bez trudu zamówisz telefony Cubot online. Niezależnie od wybranego modelu pamiętaj też, żeby wykupić internet mobilny bez limitu.

materiały promocyjne partnera
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas