6 rewelacyjnych sposobów na wykorzystanie grosza

Co zrobić z całym mnóstwem groszy, jakie nam się uzbierały przez lata? Oczywiście, mogą stanowić ozdobę naszego domu, jeśli wrzucimy je do wielkiego słoja. Jednak jak długo mogą zbierać kurz? I czy warto wymienić je w banku na monety o większym nominale? Można i tak, jednak my proponujemy niebanalne sposoby na wykorzystanie groszy, które mogą cię zainteresować.

pieniądze
pieniądze© Photogenica

Uratuj kieliszek zepsutego wina

kieliszek wina
© Photogenica

Tragiczny scenariusz: masz zamiar odpocząć z kieliszkiem wina, ale twoje wino jest nieświeże i pachnie jak zgniłe jajka. Nie przejmuj się. Nieprzyjemny zapach można usunąć wrzucając czysty miedziany pieniążek do kieliszka. Wymieszaj wino lekko łyżeczką, a następnie usuń monetę. Ponieważ miedź reaguje z tiolami, tworząc bezwonny siarczek miedzi, różnicę w zapachu i smaku odczuwa się od razu.

Pozbądź się ślimaków z ogrodu

ślimaki
© Photogenica

Choć nie ma na to naukowego dowodu, wielu ogrodników zaklina się, że krąg z zakopanych wokół roślin groszy będzie trzymać ślimaki z dala od naszego ogrodu. Miedź reaguje ze śluzem pokrywającym ciało ślimaków, co skutkuje nieprzyjemnym wyładowaniem elektrycznym (podobnym do wstrząsu), który odstrasza ślimaki.

Zamiast śrubokrętu

grosik
© Photogenica

Grosz doskonale sprawdzi się jako śrubokręt, jeśli się go odpowiednio ustawi. Wszystko zależy od śrubki; możliwe, że grosz nie będzie pasował do wyżłobienia. Jednak jeśli odpowiednio się naciśnie na jego krawędź, pod kątem 15 – 20 stopni, będzie można przykręcić lub poluzować śrubkę.

Wykonaj podkładkę z grosza

pieniązek
© Photogenica

Za pomocą wiertarki lub dziurkacza do metalu zrób otwór pośrodku grosza, wykonując w ten sposób podkładkę nierdzewną. Wydaje się niewarte wysiłku? Podkładki pokryte cyną kosztują około 18 groszy w zwykłym sklepie z artykułami żelaznymi. To całe 17 groszy, które wyrzucasz, jeśli nie użyjesz grosza do tego celu.

Stabilizacja chybotliwego stołu

Zmora wszystkich gości w restauracjach: chybotliwy stół, który przechyla się za każdym razem, gdy ktoś opiera na nim ręce lub je zdejmuje. Można temu zaradzić, wkładając pod nogę stołu lub krzesła monetę. Jeśli chwiejny stół trafił ci się w domu, przyklej grosz pod nogę.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas