Reklama

9 praktycznych zastosowań zmywacza do paznokci

Zmywacz do paznokci nie musi być używany wyłącznie do paznokci. Jest to produkt wielofunkcyjny, który może ułatwić wiele domowych czynności. Zaopatrz się w zmywacz do paznokci z acetonem i zobacz, co dzięki niemu możesz zrobić.

Wyczyść porcelanowe filiżanki do herbaty

Zmywacz do paznokci doskonale poradzi sobie z każdymi plamami. Wystarczy przetrzeć plamy na porcelanie wacikiem nasączonym zmywaczem do paznokci, a potem normalnie umyć filiżanki. Będą jak nowe.

Usuń niezmywalny marker

Nasącz wacik zmywaczem do paznokci i okrężnymi ruchamy zetrzyj ślady po niezmywalnym pisaku. Potem zetrzyj wszelkie pozostałości ścierką.

Odkaź i przedłuż użytkowanie maszynek do golenia

Zanurz drogie maszynki do golenia w zmywaczu do paznokci, by je odkazić, dzięki czemu dłużej ci posłużą. Przed schowaniem do szafki wysusz je chusteczką lub ścierką.

Reklama

Rozpuść mocny klej

Jeśli przez przypadek zostało ci trochę kleju na dłoniach, który zaschnął, wystarczy przetrzeć te miejsca odrobiną zmywacza do paznokci. Klej szybko powinien się rozpuścić.

Pozbądź się plam po tuszu

Jeśli musisz pozbyć się plam po tuszu z mundurka dziecka lub własnej koszuli, wystarczy rozpuścić zmywacz do paznokci w wodzie w proporcjach 1:2, lekko zamocz chusteczkę w roztworze i delikatnie usuń plamę.

Usuń naklejki ze szkła lub metalu

Naklejki mogą być trudne do usunięcia i prawie zawsze zostaje po nich resztka kleju na powierzchni. Z pomocą zmywacza do paznokci pozbędziesz się tego problemu.

Wyczyść klawiaturę

Klawisze klawiatury są siedliskiem zarazków i brudu. Zamocz starą szczoteczkę do zębów lub wacik w zmywaczu do paznokci i delikatnie przesuń nimi po klawiszach, by usunąć wszelkie plamy. Możesz również wyczyścić w ten sposób klawiaturę między klawiszami, a nawet mysz komputerową.

Zetrzyj farbę z okna

Jeśli po pomalowaniu okien zostało trochę farby na szybie, nalej odrobinę zmywacza do paznokci na ścierkę i przyciśnij na kilka minut do plamy. Potem przetrzyj to miejsce wilgotną ścierką.

Wyczyść wannę

Na wannie wytworzyły się plamy lub zacieki? Użyj wody z odrobiną zmywacza do paznokci i zmyj plamy za pomocą gąbki lub ścierki. Brud powinien zniknąć bez trudu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy