Reklama

Babciny sposób na mrówki. Powstrzyma nawet najbardziej uparte owady

Mrówki w domu i ogrodzie to utrapienie, które wraca do nas rokrocznie. Aby się ich pozbyć, kupujemy mnóstwo produktów chemicznych, które mają przegonić owady z naszego podwórka. Mimo starań mrówki wciąż wracają. Czy ocet może rozwiązać problem raz na zawsze?

Mrówki w ogrodzie - jak się ich pozbyć?

Mrówki, choć są małe i niepozorne, potrafią narobić szkód. Wyjadają jedzenie z kuchni oraz niszczą ogrody. Drążą korytarze, niszcząc grządki i rabaty, tworzą kopce, zagnieżdżają się w kuchennych szafkach i pod podłogami. Choć tak na nie narzekamy, należy zaznaczyć, że ich praca spulchnia glebę oraz rozkładają resztki zwierząt. Nikt jednak nie chce, aby mrówki zagnieździły się w ogrodzie, a następnie go zdemolowały. Czy istnieje skuteczny sposób na pozbycie się tych owadów?

Sprawdź: Domowe sposoby na mrówki

Reklama

Czy ocet działa na mrówki?

To pytanie krąży po głowie niejednego z nas. Nasze babcie były przekonane, że ocet jest w stanie unicestwić mrówcze stado. Nie jest to jednak prawdą, ale rzeczywiście może on być użyty w walce z tymi małymi szkodnikami. Chodzi bowiem o odstręczający zapach octu. Jest on nieprzyjemny nie tylko dla nas, ale także mrówek. Kiedy zalęgną się one w naszym ogrodzie, warto poobserwować robotnice, żeby wiedzieć, którędy chodzą. Ocet - najlepiej spirytusowy, który jest tańszy i mocniej pachnie - należy rozlać na ścieżkach, którymi przemieszczają się owady. 

Zobacz także: Mrówki w domy - jak się ich pozbyć?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mrówki w ogrodzie | mrówki w domu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy