Reklama

Reklama

Boże Ciało 2021: Kiedy wypada w tym roku?

Boże Ciało to jedno z najważniejszych katolickich świąt w roku. Ustanowione zostało ku czci Najświętszego Sakramentu i to właśnie tego dnia monstrancje opuszczają kościół i wyruszają na spotkanie z wiernymi.

Boże Ciało obchodzone jest w Polsce od 1320 roku. W całym kraju wierni spotykają się na mszach świętych, jednak najważniejszym wydarzeniem są procesje eucharystyczne ulicami miast i małych miejscowości. Wierni zatrzymują się przy czterech, przygotowanych wcześniej ołtarzach, modlą się przy każdym z nich i śpiewają pieśni. 

Boże Ciało 2021: Kiedy?

Boże Ciało jest dniem wolnym od pracy i wypada zawsze w czwartek, 60 dni po świętach Wielkanocy. W tym roku Boże Ciało obchodzimy więc 3 czerwca. Jak co roku, warto wykorzystać tę okazję do zorganizowania sobie kolejnego, dłuższego weekendu. Wystarczy wziąć jeden wolny dzień, w najbliższy piątek, by cieszyć się dodatkowym miniurlopem. 

Reklama

Pogoda na Boże Ciało

Tegoroczna majówka pozostawiła nam spory niedosyt, w większości rejonów Polski padało, temperatura również pozostawiała wiele do życzenia. Meteorolodzy uspokajają jednak, że ten długi weekend będzie zdecydowanie cieplejszy. Najchłodniej będzie w czwartek, tego dnia w niektórych rejonach kraju pojawią się przelotne deszcze, najzimniej będzie natomiast w górach i na Półwyspie Helskim. Od piątku pogoda znacznie się poprawi - temperatura wzrośnie, a do Polski zacznie napływać ciepłe powietrze ze wschodu. Warto więc zaplanować najbliższy długi weekend i skorzystać z dodatkowych wolnych dni. 

***

Zobacz również:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Boże Ciało | długi weekend

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje