Często popełniany błąd. Złe nawyki zmieniają mroźny blond w słomkową masę

Marzysz o pięknym, zimnym blondzie. Znajdujesz odpowiedni kolor i farbujesz włosy na chłodny odcień. Używasz tonera i dbasz, aby o swój mroźny blond a mimo to po niedługim czasie włosy nabierają ciepłej barwy. Fryzjer zwraca uwagę na częste błędy sprzyjające żółknięciu włosów.

Dlaczego blond włosy po farbowaniu żółkną?
Dlaczego blond włosy po farbowaniu żółkną?123RF/PICSEL

Dlaczego farbowane blond włosy żółkną?

Damian Bednarczyk, fryzjer prowadzący konto w serwisie Instagram pod nazwą damian.czesze, gdzie obserwuje go już 49 tysięcy użytkowników, podzielił się filmem, który mocno działa na wyobraźnie. Ekspert zwraca uwagę na błędy popełniane po koloryzacji i odpowiada na pytanie: "dlaczego farbowane blond włosy żółkną"?

Na filmie obserwujemy, jak w miejscach, gdzie użyto prostownicy, zimny blond w zasadzie w kilka chwil zmienia się w "złoto".

Nie tylko prostownica "zjada kolor"

Dlaczego farbowane blond włosy żółkną? Fryzjer zauważa, że w wielu przypadkach powodem nie jest szybkie wypłukiwanie się tonera, jak sądzi wielu, lecz brak termoochrony farbowanych włosów oraz zbyt częste używanie urządzeń, które "podgrzewają" włosy. Prostowanie, falowanie włosów lokówką czy nawet używanie suszarki sprawia, że farbowane na blond kosmyki zaczynają żółknąć.

"Termoochrona to jedna sprawa, umiar w używaniu tych sprzętów to drugie" - kwituje swój wpis Damian Bednarczyk.

Okazuje się, że nawet używanie zbyt ciepłej wody podczas mycia włosów może sprawiać, że kosmyki zaczynają przypominać kolor miodu czy słomy bardziej niż srebra, czy mroźnego poranka.

O włosy blond trzeba szczególnie dbać
O włosy blond trzeba szczególnie dbać123RF/PICSEL

Jak dbać o blond włosy po farbowaniu?

W codziennej pielęgnacji farbowanych włosów blond koniecznie należy zadbać o odpowiednią termoochronę — na rynku dostępne są spraye i olejki, które chronią strukturę włosa przed szkodliwym wpływem wysokich i niskich temperatur. Warto sięgnąć również po preparaty, które zapewniają ochronę przed promieniowanie UV. W pielęgnacji blond kosmyków przydają się również fioletowe i niebieskie szampony oraz tonery. Trzeba pamiętać też, aby myć głowę w letniej wodzie — im mniej ciepła dostarczymy farbowanym blond włosom, tym większa szansa, że zachowają one swój zimny odcień.

Projektant mody Robert Czerwik o wsłuchiwaniu się w potrzeby klientekINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas