Reklama

Reklama

Czy perfumy mogą podrażniać skórę?

Zauważyłam, że w miejscach, które spryskuję perfumami, pojawiły się plamy i swędzące krostki. Stosuję ten zapach od kilku miesięcy i nigdy nie miałam takich problemów. Słyszałam, że mogą uczulać kremy, ale perfumy? Czy muszę zrezygnować z mojego ulubionego zapachu?

Alergia na składniki zawarte w perfumach jest bardzo prawdopodobna. Uaktywniają się one właśnie latem, pod wpływem silnych promieni słonecznych, co skutkuje dokładnie tak jak Pani opisuje - swędzącymi przebarwieniami na skórze.

Do tych szczególnie wrażliwych na słońce substancji należą: alkohol, witamina A, olejki eteryczne (szczególnie cytrusowe). Dlatego o tej porze roku, zwłaszcza gdy wypoczywamy na słońcu, lepiej nie stosować perfum wprost na skórę.

Reklama

Można nimi delikatnie spryskać np. ubranie, torebkę, kapelusz. W upalne dni zachęcam do korzystania z lekkich mgiełek odświeżających, które nie zawierają alkoholu, a pozostawiają na skórze i włosach delikatny zapach. Mocne tradycyjne perfumy niech poczekają na babie lato i jesień.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Dowiedz się więcej na temat: podrażnienie | skóra | perfumy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy