Reklama

Czym czyścić buty zimą?

Zima to czas, kiedy natura bierze głębszy oddech i odpoczywa. To także moment, kiedy z większą troską musimy traktować nasze obuwie. Sól i inne związki używane do sypania chodników czy ulic mogą zniszczyć nasze ulubione obuwie! Co zrobić z solą na butach? Jak usunąć sól z butów? Jak dbać o buty zimą?

Przygotowanie butów do zimy

Najprostszy sposób, z którego korzystały nasze babcie. Jeśli nasze buty nie są zamszowe, możemy natrzeć je woskiem ze świecy. Jednakże ten sposób wymaga wiele siły włożonej w późniejsze polerowanie.

Sam zabieg trzeba powtarzać, co najmniej co tydzień. Jednakże, aby go powtórzyć, należy wcześniej zmyć poprzednią warstwę wosku. W przeciwnym razie na naszych butach powstanie brzydka skorupa woskowa, która spowoduje, że stopy w obuwiu przestaną oddychać!

Sposób ten nie działa na buty zamszowe!

Czym buty się zbrudziły, tym się wyczyszczą!

Paradoksalnie, jednym z lepszych sposobów na wyczyszczenie butów z zimowej kompozycji, jest zastosowanie soli. Świetnie sobie poradzi z wyczyszczeniem naszych butów.

Reklama

Do czyszczenia przygotuj szklankę ciepłej wody, w której musisz rozpuścić dwie łyżeczki soli. Następnie, zamocz gąbkę w wodzie i przetrzyj buty. Po wyczyszczeniu, przetrzyj buty kilka razy gąbką, zamoczoną wcześniej w zimnej wodzie.

Sposób ten nie działa na buty zamszowe!

Ocet

Kolejnym świetnym sposobem jest ocet, który po odpowiednim połączeniu z wodą, okaże się doskonałym środkiem do czyszczenia butów!

Ocet rozcieńcz z wodą w stosunku 1:1, następnie miksturę nanieś na gąbkę i wyczyść buty. Po wyschnięciu postaraj się dobrze wypolerować buty suchą, miękką ściereczką.

Sposób ten nie działa na buty zamszowe!

Nowoczesny środek chemiczny

Jeśli jesteś gotów wydać trochę pieniędzy, zakup żel hydrofobowy. To nowoczesny środek zapobiegający plamom na obuwiu, nie tylko z soli! Dodatkowo pomaga chronić nasze obuwie przed przemoknięciem, zimnem i wiatrem.

Są różne rodzaje żelu czy spray-u hydrofobowego, niektóre nadają się do użytku z obuwiem zamszowym.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zima | sól
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy