Reklama

Reklama

Dla kogo dofinansowanie wczasów pod gruszą?

Jestem nauczycielką. Od września będę już na emeryturze. Czy będzie mi przysługiwać dofinansowanie z funduszu socjalnego na tzw. wczasy pod gruszą? Czy emerytom przy sługują takie dopłaty?

Tak, jest to możliwe, żeby emeryt korzystał ze środków z funduszu socjalnego w zakładzie, w którym pracował. Bowiem ustawa o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych wyraźnie mówi, że prawo do korzystania z pomocy socjalnej u pracodawcy mają zarówno obecni pracownicy i ich rodziny, jak też byli pracownicy – emeryci oraz renciści.

Wypłata pieniędzy z funduszu socjalnego może być jednak uzależniona od tego, czy spełnia Pani warunki ustalone przez pracodawcę. Proszę więc zapoznać się z regulaminem funduszu w dawnym zakładzie pracy. Taki regulamin zostanie Pani udostępniony, jeśli tylko Pani o to poprosi w dziale kadr.

Reklama

Art. 2 pkt 5 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (DzU nr 70/1996, poz. 335, ze zm.).

Marcin Nagórek radca prawny

Dowiedz się więcej na temat: dofinansowanie | wczasy 'pod gruszą'

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje