Reklama

Reklama

Do czego służy otwór w rurze odkurzacza?

Zetknął się z nim prawdopodobnie każdy, ale mało kto wie, do czego tak naprawdę służy. Mowa o zamykanym otworze, który znajduje się w niemal każdej rurze od odkurzacza. Okazuje się, że ten niewielki otwór może nas uchronić przed poniesieniem dodatkowych kosztów.

Odkurzanie to jedna z tych domowych czynności, która pozwala zachować czystość i porządek naszych podłóg. Dzięki odkurzaczowi pozbywamy się kurzu, paprochów, okruszków i wielu innych rzeczy, które akurat znajdą się na drodze końcówki rury urządzenia.

I choć coraz więcej osób decyduje się na roboty odkurzające, które swoim wyglądem przypominają bardziej statek kosmiczny niż klasyczny odkurzacz, to jednak ten ostatni wciąż wiedzie prym w polskich domach. Mimo że technologia urządzeń AGD z każdym rokiem znacząco się rozwija, to jednak wciąż w rurach odkurzaczy znajduje się niewielki, zamykany otwór. Jest ona tak powszechna, że już mało kto zastanawia się, do czego tak naprawdę służy.

Reklama

Do czego służy otwór w rurze odkurzacza?

Większość osób wykorzystuje otwór na rurze do odkurzacza do kontrolowania mocy ssania, i faktycznie, takie rozwiązanie zdaje egzamin. Jednak konstruktorzy odkurzaczy uznali, że otwór w rurze ma zminimalizować ryzyko przegrzania się silnika odkurzacza, co w konsekwencji może doprowadzić do jego spalenia.

Czytaj także: Jak usunąć nieprzyjemny zapach z kosza na śmieci?

Jeśli niefortunnie odkurzacz wciągnie większą rzecz, która utknie w rurze, znajdujące się w niej ciśnienie zacznie wzrastać, a tym samym silnik może zacząć się przegrzewać. Jeśli odsłonimy otwór, ciśnienie zdecydowanie zmniejszy się, a my po wyłączeniu odkurzacza usuniemy zalegający w rurze przedmiot, nie dopuszczając do zepsucia sprzętu. Dzięki temu nie poniesiemy dodatkowych kosztów związanych z wymianą zepsutego odkurzacza na nowy. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: odkurzanie | odkurzacz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy