Reklama

Reklama

Dom według Missoni

Panie, które lubią wiedzieć, co w modzie piszczy, doskonale kojarzą tę markę. Ale Missoni to nie tylko piękne ubrania. To także Missoni Home, designerskie wyposażenie i wibrujące energią aranżacje wnętrz.

Ottavio Missoni, wraz z żoną Rositą, założył firmę w 1953 roku. Zaczęli od małego warsztatu produkującego dzianinę, a w pięć lat później w Mediolanie zaprezentowali swoją pierwszą kolekcję pod nazwą Milano-Simpathy. Od poczatku była to firma rodzinna i nadal nie utraciła tego charakteru. Dzisiaj Missoni słynie przede wszystkim z kolekcji odzieżowych, ale się do nich nie ogranicza. Za rozwój powstałego na początku lat osiemdziesiątych Missoni Home odpowiada przede wszystkim Rosita.

Wzory proponowane przez Missoni Home są bardzo charakterystyczne: tętnią kolorami i wibrują energią. Zygzaki, kwiaty, fale łączą się, przenikają, nakładają na siebie tworząc efekt radosny i nieco zwariowany. Designerzy Missoni Home wychodzą z założenia, że dobrego humoru i pozytywnej energii nie można przedawkować i wkładają w swoje projekty tyle optymizmu, koloru i dynamiki ile się tylko da. Rezultaty? Dla jednych to przedmioty męczące i przeładowane dla innych piękne i energetyczne.

Reklama

IG

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Missoni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy