Reklama

Domowa mieszanka na popękane pięty. Dodaj do miski i zanurz stopy na 20 minut

Sezon na odkryte buty jest już w pełni. Jednak niezależnie od tego, jak piękne nie byłyby sandałki czy klapki, które założymy, cały efekt mogą popsuć popękane pięty. Warto o nie zadbać podczas domowych zabiegów i skutecznie zwalczyć problem popękanych, szorstkich pięt.

Popękane pięty mogą stanowić spory problem. Nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też potrafią uprzykrzyć nam życie, zwłaszcza latem. Sposobów na uporanie się z tym problemem jest tak dużo, jak tych, którzy się z nim zmagają. Zanim jednak udamy się do podologa, warto sięgnąć po domowe metody.

Przyczyny pękających pięt

Skóra na piętach jest znacznie grubsza niż na innych częściach ciała. Systematycznie łuszczy się i odnawia. Niewłaściwa pielęgnacja może powodować, że skóra pięt ulega zgrubieniu i proces złuszczania ulega opóźnieniu. Doprowadza to w efekcie do nadmiernego rogowacenia i utraty elastyczności skóry pięt, a potem ich pękania. 

Reklama

W efekcie nie tylko nasze stopy wyglądają nieestetycznie i wpływają na nasze ogólne samopoczucie, ale też powodują frustrację. Zwłaszcza latem, kiedy chcemy założyć lekkie, odkryte buty.

Zobacz też: Domowe triki na popękane pięty. Bez tarki i silnego ścierania!

Miód na popękane stopy

Jednym z domowych i skutecznych sposobów na walkę z suchymi, pękającymi piętami, jest miodowy peeling. Miód jest znany ze swoich licznych wartości odżywczych, które od wieków stosuje się przy okazji dbania o urodę. Posiada także cenne w medycynie naturalnej właściwości bakteriobójcze, które można z powodzeniem wykorzystać przy różnych stanach zapalnych skóry oraz przy jej rogowaceniu.

Jak go przygotować? 

  1. Do miski należy wlać ciepłą, ale nie gorącą wodę, dodać kilka łyżek miodu (ok. 300 g) i po wymieszaniu zanurzyć stopy w wodzie na około 20 minut. 
  2. Po tym czasie spłukać stopy z miodu jednocześnie wykonując mechaniczny peeling z pozostałych drobinek, a następnie nasmarować je odżywczym kremem na noc. 

Skóra stóp będzie miała czas się zregenerować, a rano będzie miękka i odżywiona.

Zobacz również: Najmodniejsze stylizacje z sandałami na obcasie


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy