Reklama

Reklama

Domowe sposoby na oszronione szyby samochodowe

Zima powróciła do Polski, a to oznacza nie tylko śnieg i białe szaleństwo na stokach, ale także trudne warunki jazdy i zamarznięte szyby w autach. Jak odmrozić szyby w samochodzie? Aby uniknąć żmudnego, codziennego zeskrobywania ze szklanych powierzchni kryształków lodu, warto wypróbować domowe sposoby na oszronione szyby samochodowe.

Jak szybko odmrozić szyby w samochodzie? Woda i woreczek foliowy

Skrobaczka nie należy do twoich ulubionych samochodowych gadżetów? Domowe sposoby na oszronione szyby samochodowe pomogą ci o niej zapomnieć. Aby szybko pozbyć się kryształków lodu ze szklanej tafli, przygotuj woreczek foliowy do mrożenia oraz letnią wodę. Zwiąż worek i powoli przesuwaj nim po szybie od góry do dołu. W kilka chwil po szronie nie zostanie nawet śladu. 

Uwaga: Woda musi być jedynie letnia, nie może być ciepła ani gorąca, bo grozi to pęknięciem szyby. 

Jak odmrozić szyby w samochodzie? Ocet i woda

Zastanawiasz się jak odmrozić szyby samochodowe bez konieczności zeskrobywania lodu? Sposobem może być mieszanka wody i octu. Do jej przygotowania potrzebna będzie szklanka zimnej wody oraz trzy szklanki octu. Składniki wymieszaj i przelej do atomizera. Ten domowy sposób na oszronione szyby samochodowe warto wykorzystać, gdy czas nagli i musimy szybko poradzić sobie z lodem. Trzeba jednak pamiętać, aby sięgać po ocet jedynie w wyjątkowych sytuacjach, bo stosowany często może niszczyć karoserię.

Reklama

Czytaj również: Domowe sposoby na czyszczenie fug

Domowe sposoby na oszronione szyby samochodowe: Spirytus salicylowy i woda

Zamiast zadawać sobie pytanie: jak szybko odmrozić szyby w samochodzie, warto wcześniej zabezpieczyć je przed szronem. Do tego celu potrzebne będą: spirytus salicylowy i woda. Wystarczy umyć szyby roztworem ½ szklanki spirytusu w 1 litrze wody, a następnie wypolerować je gazetami. W efekcie zyskasz nie tylko lśniące, jak nigdy wcześniej szyby, ale także zabezpieczenie przed szronem.

***

Zobacz także:

Hamulec ręczny. Czy zaciągać go na mrozie i co robić, gdy zamarznie?

Do czego przydaje się mróz? Ciekawe domowe triki


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: szron | szron na szybach | jak odmrozić szybę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy