Reklama

Reklama

Domowe sposoby na pozbycie się karaluchów

Karaluchy budzą wśród ludzi ogromny dyskomfort i obrzydzenie. Co więcej, roznoszą groźne dla człowieka bakterie i wirusy. Dlatego jeśli zaważymy w mieszkaniu tych nieproszonych gości, należy jak najszybciej przedsięwziąć działania mające na celu pozbycie się karaluchów.

Karaluchy lgną do domów i mieszkań z uwagi na łatwo dostępne pożywienie. Żywią się resztkami jedzenia, które zostawia człowieka, zatem jeśli chcemy uniknąć odwiedzin przez karaluchy, dokładnie sprzątajmy mieszkania i nie pozostawiajmy na długo resztek, które przyciągają karaluchy jak magnes.

Czytaj także: W tajskiej willi zastała karaluchy i szczury. Reakcja właściciela szokuje

Jeśli już okaże się, że karaluchy grasują po naszym mieszkaniu, nie musimy wydawać fortuny na ich pozbycie się. Warto spróbować kilku domowych i tanich sposobów na karaluchy.

Reklama

Jak domowymi sposobami pozbyć się karaluchów?

Liście laurowe - karaluchy nie znoszą ich zapachu. Liście laurowe wykładamy w miejsca, w których najczęściej widujemy karaluchy. Wyścielmy nimi również wszelkie zakamarki w kuchni - pod kuchenką, zlewozmywakiem czy okolice kosza na odpady.

Warto wiedzieć: Jajko, piwo, kawa - tak pozbędziesz się karaluchów

Sok z cytryny - wyciśnięty sok najlepiej zmieszać z niewielką ilością wody i całą miksturę rozpylić w miejscach, do których najczęściej w naszym domu lgną karaluchy. Kwaśne środowisko powinno odstraszyć szkodniki, a przy okazji zdezynfekować powierzchnię, po której chodziły.

Ocet z olejkiem miętowym - do spryskiwacza wlewamy ocet i całość uzupełniamy kilkoma kroplami olejku miętowego. Roztwór nanosimy na wszelkiego rodzaju zakamarki, w których mogą ukrywać się karaluchy. Roztworem octu z olejkiem miętowym warto również dokładnie spryskać łazienkę.

Kocimiętka - uwielbiana przez koty, znienawidzona przez karaluchy. Kocimiętkę należy włożyć do niewielkich, przepuszczających powietrze woreczków i rozwiesić je w szafkach do przechowywania jedzenia. Pamiętajmy o regularnej wymianie liści rośliny na świeże, by jej aromat mógł skutecznie odstraszyć szkodniki.

Czosnek lub sproszkowana cebula - przyprawy wysypujemy w miejsca, w których najczęściej pojawiają się insekty. Dobrym sposobem jest również wymieszanie przypraw celem wzmocnienia aromatu, który odstraszy karaluchy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: karaluchy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy