Domowe sposoby na puszące się włosy

Puszące się włosy mogą być niemałym utrapieniem dla tych, którzy pragną mieć swoje fryzury pod kontrolą. Są jednak sposoby na to, by skutecznie je ujarzmić. Jeśli szukasz rozwiązania dla puszących się włosów, te triki mogą okazać się przydatne.

Sprawdzone sposoby na puszące się włosy
Sprawdzone sposoby na puszące się włosy123RF/PICSEL

Puszące się włosy to nie lada wyzwanie także dla fryzjerów. Są niesforne i pozbawione blasku, a także wywijają się w każdą stronę. Puszące się włosy mogą być kwestią genetyki, ale też poddawania się częstemu farbowaniu włosów lub narażania ich na wysokie temperatury np. przez prostownicę. Niezależnie od przyczyny, można skorzystać z kilku domowych sposobów, które skutecznie je ujarzmią.

Płukanki octem

W walce z puszącymi się włosami skuteczne okazują się płukanki octem jabłkowym. Dzięki takiej płukance w miksturze o kwaśnym pH łuski włosów się domykają, a po wysuszeniu włosy są bardziej sypkie i rozprostowane. Sposób ten sprzyja również dłuższemu zachowaniu koloru na włosach farbowanych. W celu przygotowania takiej płukanki wystarczy wymieszać ocet jabłkowy i wodę w proporcjach 1:6. Następnie polać płukanką włosy pod koniec mycia i zostawić na 2-3 minuty, następnie spłukać wodą.

Maska z banana i cytryny

Wyjątkowo przyjemnym sposobem na walkę z puszącymi się włosami jest maska na bazie banana i cytryny. W tym celu należy rozgnieść dojrzałego banana, dodać łyżkę soku z cytryny, a następnie jedną łyżkę oleju słonecznikowego. Składniki należy dokładnie wymieszać i nałożyć na włosy. Tę pachnącą maskę warto trzymać na włosach ok. pół godziny, a następnie dokładnie umyć głowę. Warto zrezygnować przy tej okazji z suszarki i pozwolić wyschnąć włosom samoistnie.

Roztrzepane jajka

Innym sprawdzonym, domowym sposobem na puszące się włosy jest maseczka z roztrzepanych jajek, znana jeszcze naszym babciom. Wystarczy, że na suche włosy nałożysz roztrzepane jajka. Na krótkie włosy wystarczą dwa jajka, na dłuższe cztery. Tak przygotowany specyfik należy trzymać na włosach pół godziny, a następnie dokładnie umyć je szamponem i chłodną wodą.

Olejowanie włosów

Popularnym sposobem na zadbanie o włosy i zapobieganie ich puszeniu się jest olejowanie. Najczęściej korzysta się w tym celu z nierafinowanego oleju kokosowego. W tym celu należy dokładnie rozprowadzić olej kokosowy na włosach i zawinąć je w czepek foliowy oraz ręcznik. Taką maseczkę warto pozostawić na całą noc, a rano bardzo dokładnie umyć włosy.

Zobacz także:

Fale Loki Koki dla Fryzjerzy Fighterzy
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas