Domowy laptop: Jak go wybrać, by służył i mamie, i uczniowi

Oglądanie filmów i seriali, zdalna nauka i odrabianie lekcji, praca w trybie home office, a do tego codzienne przeglądanie internetu. Domowy laptop ma naprawdę wiele obowiązków do udźwignięcia. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia dla całej rodziny.

Laptop służy do pracy i rozrywki
Laptop służy do pracy i rozrywki ©123RF/PICSEL

Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa dla rodziny?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
©123RF/PICSEL

Szeroki asortyment laptopów na każdą kieszeń i dopasowanych do potrzeb każdego użytkownika znajdziemy na euro.com.pl . Na jakich parametrach skupić się, gdy szukasz narzędzia, które będzie służyło zarówno tobie jak i twoim dzieciom? Nieważne czy z elektroniki będzie korzystał kilkulatek czy nastolatek. Jeżeli kupujesz coś,, z czego będą korzystały dzieci, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, aby obudowa była bardzo solidna. Prawdopodobieństwo bliskiego kontaktu z podłogą jest bowiem tak wysokie jak to, że w grudniu odwiedzi was Mikołaj. Laptopy rodzinne powinny być wyposażone w gumowe nakładki, które mogą złagodzić efekty upadku na ziemię. Przyda się także wodoodporność. Sprawdź także, czy ekran posiada dodatkowe zabezpieczenia, jak wzmocnione szkoło Gorilla Glass.

Idealny laptop do pracy i do nauki

Idealny laptop do pracy i nauki?
©123RF/PICSEL

Ale wytrzymałość to nie jest jedyne kryterium, na które warto zwrócić uwagę. Rodzinne zdjęcia, zadania domowe, prace zaliczeniowe, dokumenty do pracy, filmy z wakacji… Wiesz czego na to potrzeba? Miejsca do przechowywania.

W przypadku wielu osób korzystających z jednego urządzenia ważna jest także płynność i szybkość działania. Zawieszanie czy zacinanie się systemu albo powolny przesył danych mogą niepotrzebnie irytować. Wybierając laptopa, z którego skorzysta cała rodzina, zwróć więc uwagę na pojemność oraz szybkość dysku twardego. Najpopularniejszym oraz najstarszym rodzajem dysku jest HDD. Ich niepodważalną zaletą jest stosunkowo niska cena, te standardowe pracują w tempie 7200 obrotów na minutę. Wybierając laptopa dla rodziny warto jednak postawić na nowocześniejszy dysk SSD. Ten, dzięki wykorzystaniu pamięci flash, jest nawet 2,5 razy szybszy, dzięki czemu wszystkie programy będą działały znacznie sprawniej.

Asus E402 AMD E2 to model dla osób, które często przeglądają internet – 4 GB pamięci RAM dają możliwość płynnego przeglądania kilku okien. Taka pamięć pozwala także na stosunkowo szybkie kopiowanie plików czy uruchamianie programów. Warto także zwrócić uwagę na Kiano Elegance. Ten model posiada bowiem dysk o pojemności aż 120 GB. Ci, którzy potrzebują większej pojemności, mogą w łatwy sposób samodzielnie wymienić dysk. Maksymalny rozmiar do 1 TB.

Uniwersalny laptop do pracy i rozrywki

Uniwersalny laptop? To możliwe
©123RF/PICSEL

Laptop dla całej rodziny to nie tylko narzędzie do nauki i pracy. Warto pamiętać, że to także centrum rozrywki. Seanse ulubionych filmów i seriali, słuchanie muzyki czy nawet granie w popularne gry? Wszystko to jest możliwe na odpowiednim sprzęcie! Laptopy do gier to rozwiązanie, które będzie z pewnością idealne dla całej rodziny. Te urządzenia gwarantują bowiem nie tylko wyjątkową mobilność i energooszczędność. Decydując się na tego rodzaju urządzenie mamy także gwarancję wysokiej jakości karty graficznej, pojemną pamięć podręczną oraz wydajny procesor. Dell Inspiron G3 3590-8704 posiada aż 8GB pamięci RAM co pozwala nie tylko na włączenie najbardziej zaawansowanych na rynku gier, ale także na swobodną obsługę kilku aplikacji jednocześnie oraz obsługę programów graficznych. Dodatkowym ułatwieniem, które z pewnością spodoba się rodzicom pracującym w nocy jest podświetlana klawiatura.

Potrzebujecie jeszcze płynniejszej pracy? ASUS ROG Strix G G531GV-AL172T posiada aż 16 GB RAM co gwarantuje niespotykaną szybkość i bezproblemowe uruchamianie licznych aplikacji. Na tempo pracy pozytywnie wpłynie także procesor Intel Core i7 generacji Coffee Lake. Pozwoli także na oglądanie filmów jakości 4K oraz daje komfort wymagającym graczom.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas