Domowy odświeżacz powietrza za grosze. Wystarczą dwa produkty
Przyjemnie pachnący dom wydaje się czysty i świeży, zachęcając do przebywania w nim. Dodatkowo poprawia nastrój i tworzy szczególną atmosferę. Chcąc zadbać o przyjemny zapach w naszych czterech kątach, stawiamy najczęściej na drogeryjne odświeżacze, nie wiedząc, jak wiele szkodliwych chemikaliów uwalniają one do powietrza. Dlatego też warto postawić na domowy odświeżacz powietrza, którego przygotowanie zajmie zaledwie kilka chwil.
Drogeryjne odświeżacze powietrza, oprócz ładnego zapachu, uwalniają do powietrza szkodliwe chemikalia. Te substancje, wdychane w zbyt dużych ilościach, mogą powodować astmę i alergię. Tymczasem domowe odświeżacze powietrza powstają na bazie naturalnych olejków eterycznych, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Ich przygotowanie nie jest niczym trudnym.
Jak zrobić domowy odświeżacz powietrza?
Piękny zapach w domu jest niezwykle ważny - pozwala wprowadzić odpowiedni nastrój i nadaje świeżości, sprawiając, że pomieszczenie wydaje się czyste i przyjemne.
Obok szkodliwych chemikaliów sklepowe odświeżacze oferują ograniczoną gamę zapachów. Naturalne olejki, przy pomocy których możemy stworzyć domowy odświeżacz powietrza, posiadają wiele kompozycji zapachowych, a co ważne, możemy je zmieniać tak często, jak tylko mamy na to ochotę.
Olejki zapachowe są niedrogie, wydajne i łatwo dostępne. Znajdziemy je w aptekach, sklepach z naturalnymi kosmetykami, sklepach zielarskich czy online.
Czytaj również: Domowy sposób na pachnącą pościel. Tak przywrócisz jej świeżość!
Domowy odświeżacz powietrza: przygotowanie
Domowy odświeżacz powietrza wykonamy z zaledwie dwóch składników. Wystarczy umieścić w słoiczku kilka łyżek sody oczyszczonej, dodając do niej następnie około 15-20 kropli wybranego olejku eterycznego.
Słoik należy przykryć ażurową przykrywką (na przykład luźno tkanym lnianym materiałem) lub kawałkiem folii z kilkoma małymi otworami, wykonanymi uprzednio śrubokrętem lub gwoździem. Można także pozbyć się zamknięcia, umieszczając w środku podgrzewacz. Świeca podgrzeje i dodatkowo wzmocni wydobywający się zapach.
Po wywietrzeniu olejku zapachowego wystarczy wlać jego nową porcję i dosypać sody. Co ważne, taka mieszanka działa również jako pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów.
***