Reklama

Reklama

Domowy oprysk na mszyce. Ten produkt znajdziesz w lodówce

Mszyce to te szkodniki, które najczęściej spotykamy w naszych ogrodach. Ich usunięcie stanowi nie lada wyzwanie, będąc jednocześnie bardzo pracochłonnym procesem. Co jednak zrobić, kiedy mszyce na stałe zadomowią się na naszych roślinach? Wtedy wato działać. Pomoże sprawdzony, domowy sposób. Aby wykonać ten oprysk wystarczy sięgnąć do lodówki.


Mszyce są w stanie znaleźć drogę do każdego ogrodu. To małe owady, które żywią się poprzez wysysanie bogatych w składniki odżywcze płynów roślin. W dużych ilościach mogą mocno je osłabić, uszkadzając zarówno kwiaty, jak i liście. Co więcej, mszyce szybko się rozmnażają. Dlatego też walkę ze szkodnikiem należy rozpocząć jak najwcześniej.

Zobacz również: 10 roślin, które skutecznie odstraszą owady. Posadź je w ogrodzie już teraz

Reklama

Jak skutecznie walczyć z mszycami?

Charakterystyczną cechą występowania mszyc na roślinach są poskręcane i klejące się liście. Kiedy zaś pędy rośliny mają mniejszą tendencję w trakcie wzrostu to oznaka, że na roślinie znajduje się już cała kolonia żerujących owadów.

Walkę z mszycami warto rozpocząć jak najwcześniej. W tym celu zaleca się regularne, dokładne oglądanie roślin, w celu jak najszybszego rozpoznania ewentualnej choroby. Kiedy już zauważymy, że którakolwiek z naszych roślin choruje, zabierzmy się do pracy. Istnieje bowiem wiele sposobów na wytępienie mszyc. Najpopularniejszymi są środki chemiczne, jednak ze szkodnikiem jesteśmy w stanie walczyć sprawdzonym, domowym i tanim sposobami.

Zobacz również: Jak uprawiać pomidory malinowe? Koniecznie posadź obok nich te rośliny

Jak pozbyć się mszyc domowym sposobem?

Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się mszyc jest oprysk wykonany z mleka. Ten produkt każdy z nas bez problemu znajdzie w swojej lodówce. Chude mleko należy wymieszać z wodą w proporcji 1:1. Gotową mieszanką spryskać rośliny.

Popularnym sposobem jest również domowy wyciąg z czosnku. Około 20 dag czosnku należy przecisnąć przez praskę i zalać około 10 litrami wody. Zostawić na 24 godziny, a po tym czasie użyć. Internauci polecają również wywar z cebuli. 75 dag cebuli należy posiekać i podobnie zalać 10 litrami wody. Następnie gotować przez około 30 minut. Wystudzić i używać.

Zobacz również: Jak wykorzystać sodę oczyszczoną w ogrodzie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mszyce jak zwalczać | mszyce domowe sposoby

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy