Reklama

Reklama

Drugie życie gadżetów z PRL-u

Każdy, kto lubi starocie i jest miłośnikiem stylu retro doceni przedmioty oferowane przez Refresz Dizajn - pracownię Maćka Pawelskiego. Projektant tworzy przedmioty wpisujące się w ideę upcyklingu.

Fotolampa Druh zachwyci każdego, kto miał kiedykolwiek do czynienia z kultowym już dziś aparatem fotograficznym. Lampa wykonywana jest na bazie bakelitowego aparatu z lat 50., który zamocowany jest na statywie fotograficznym z lat 60. Nad aparatem umieszczonym na statywie znajduje się żarówka z prostym, jednobarwnym abażurem.

Innym projektem, wykorzystującym przedmioty, które wychodzą z użytku jest teleLAMPAfon. Powstała cała seria teleLAMPAfonów, które zostały wykonane z kultowych aparatów telefonicznych z czasów PRL. To kolejny projekt Maćka Pawelskiego, który przywołuje wspomnienie dawnych czasów i przedmiotów. W uniesioną słuchawkę starego aparatu telefonicznego wmontowano żarówkę, całość jest niezwykle intrygująca.

Dawne przedmioty zyskują pod ręka projektantów drugie życie. Płyty winylowe przeistaczają się w paterę na ciastka a ramki do slajdów tworzą abażur lampy. Propozycje Refresz Dizajn skierowane są przede wszystkim dla osób, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania w stylu retro. Autor swoimi projektami ocala stare przedmioty od zapomnienia nadając im zupełnie nową funkcję.

Reklama

Fotolampy DRUH i teleLAMPAfony sprawdzą się we wnętrzach w stylu retro i vintage. Prace sygnowane przez Refresz Dizajn były z powodzeniem wystawiane m.in. na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz na wystawie Designed in Poland w Brukseli.


PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje