Folia aluminiowa w zmywarce do naczyń? Spróbuj, a nie pożałujesz

Folia aluminiowa ma szereg, różnych zastosowań, choć zapewne najczęściej wykorzystujemy ją do pakowania kanapek. Okazuje się, że folia aluminiowa jest również niezwykle przydatna podczas zmywania naczyń. Brzmi nieprawdopodobnie? Przedstawiamy trik na czyste sztućce z użyciem folii aluminiowej.

Zastosowanie folii aluminiowej w zmywarce do naczyń przynosi doskonałe efekty
Zastosowanie folii aluminiowej w zmywarce do naczyń przynosi doskonałe efekty123RF/PICSEL

Nawet jeśli użyjemy najlepszych na rynku detergentów przeznaczonych do zmywarek, problem może powracać. Dlatego warto poznać trik, dzięki któremu sztućce po ukończeniu zmywania w zmywarce będą lśnić jak nowe, a z reszty naczyń pozbędziemy się zacieków i smug.

Folia aluminiowa w zmywarce na naczynia

Brzmi nieprawdopodobnie, ale zapewniamy, że działa znakomicie. Żeby cieszyć się ze lśniących sztućców, uformuj dwie kulki z folii aluminiowej i wrzuć je do zmywarki wraz z odpowiednim detergentem, którego używasz na co dzień. Włącz program do zmywania i uzbrój się w cierpliwość.

Folia aluminiowa ma mnóstwo zastosowań - m.in. czyści sztućce i naczynia
Folia aluminiowa ma mnóstwo zastosowań - m.in. czyści sztućce i naczynia123RF/PICSEL

Folia aluminiowa w zmywarce podczas jej pracy wchodzi w reakcję z chemią zawartą w tabletce czy płynie do zmywarek. Dzięki temu naczynia są idealnie czyste, a sztućce błyszczące. Metoda jest zupełnie bezpieczna, więc nie musimy się martwić, że folia porysuje nasze talerze, szklanki, widelce, łyżki czy noże.

Rośliny na zacieniony balkon. Jakie gatunki wybrać?Interia.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas