Reklama

Folia aluminiowa sposobem na zimne stopy. Powszechny problem znika

Folia aluminiowa jest niezwykle uniwersalna, dlatego znajduje się właściwie w każdej polskiej kuchni. Używamy jej na co dzień, najczęściej podczas gotowania potraw i pieczenia ciast. Jak się okazuje, przy pomocy zwykłej folii spożywczej możemy również zwalczyć powszechny problem, który nasila się szczególnie jesienią i zimą – zimne stopy.


Chociaż folia aluminiowa służy głównie do przygotowania i przechowywania żywności, jej termoizolacyjne zdolności sprawiają, że można wykorzystywać ją również poza kuchnią. Gdy temperatura za oknem spada, wiele osób boryka się z problemem zimnych stóp i dłoni. Jak się okazuje, tę nieprzyjemną dolegliwość można skutecznie zwalczyć, używając łatwo dostępnej i wyjątkowo taniej folii aluminiowej.

Zimne stopy: powszechny problem

Zimne stopy to problem, z którym zmaga się bardzo duża część społeczeństwa. Uczucie chłodu w kończynach dolnych jest wyjątkowo uciążliwe i potrafi uprzykrzyć życie. Skostniałe z zimna stopy trudno rozgrzać. Czasami nie pomagają nawet grube skarpety i ciepłe okłady.

Reklama

Uczucie zimnych stóp najczęściej dokucza jesienią, gdy organizm przyzwyczajony do wysokich temperatur, musi poradzić sobie z nagłym chłodem. Układ krążenia, chcąc podtrzymać właściwą temperaturę narządów wewnętrznych, transportuje wówczas krew do klatki piersiowej i brzucha ze wzmożona siłą. Chce w ten sposób zapobiec ewentualnemu wychłodzeniu. Ta reakcja obronna sprawia, że krążenie w kończynach - zarówno dolnych, jak i górnych - zwalnia. Nasze stopy stają się nie tylko zimne, ale również sztywne. Stopniowo zmieniają kolor, stając się sinofioletowe.

Jeśli uczucie zimnych nóg jest niezależne od temperatury na zewnątrz i nie odpuszcza nawet latem, dobrze jest skonsultować się z lekarzem. Chwilowe wychłodzenie nie jest jednak powodem do niepokoju. Można uporać się z nim, wykorzystując folię aluminiową. Należy jednak wiedzieć, jak  użyć jej prawidłowo.

Folia aluminiowa: jak działa?

Chociaż działanie folii aluminiowej jest powszechnie znane, nie wszyscy używają jej prawidłowo. Wiele osób nie przywiązuje wagi do tego, którą stroną owija potrawy lub wyściela brytfankę, robiąc ciasta. Folia spożywcza posiada dwie strony - matową oraz błyszczącą. Każda z nich ma konkretne przeznaczenie, którego warto się trzymać.

Folia aluminiowa została zaprojektowana tak, żeby - w zależności od tego, której strony użyjemy - zatrzymywać ciepło lub je przepuszczać. Błyszcząca strona folii aluminiowej odpowiada za zatrzymywanie ciepła. W konsekwencji, jeśli chcemy, by potrawa utrzymała  ciepło jak najdłużej, powinniśmy owinąć ją błyszczącą stroną od wewnątrz. Z kolei matowa strona  folii aluminiowej pozwala obniżyć temperaturę dania. Owinięcie nią jedzenia sprawia, że pozostaje świeże. 

Folia aluminiowa, a zimne stopy - niespodziewane efekty

Jak się okazuje, folia spożywcza może  być również odpowiedzią na problem zimnych stóp. Wszystko dzięki zdolnościom zatrzymywania ciepła. Owijanie stóp folią aluminiową jest niezwykle prostym zabiegiem, który można wykonać samemu w domowym zaciszu. To nie tylko sposób na rozwiązanie problemów skostniałych kończyn, ale również dobry pomysł na wieczorne spa. Skóra staje się bowiem bardziej nawilżona i jędrna.

Aby wykonać zabieg, nie potrzebujemy żadnych dodatkowych przedmiotów. Na umyte wcześniej stopy należy nałożyć ulubiony krem i dobrze wmasować produkt. Później wystarczy szczelnie owinąć stopy błyszczącą stroną folii aluminiowej od wewnątrz. Dla wzmocnienia efektu można nałożyć na zmarznięte stopy również grube skarpety. Po upływie trzydziestu minut kończyny powinny stać się o wiele cieplejsze. Można wówczas ściągnąć folię.

Owijanie stóp folią aluminiową jest bezpieczne dla zdrowia. Prosty zabieg można powtarzać nawet codziennie. Sprawdzi się nie tylko w przypadku zimnych, ale także zmęczonych stóp.

Jak folia aluminiowa działa na uczucie zimnych nóg?

Owijanie stóp folią aluminiową jest skutecznym sposobem na ich rozgrzanie, ponieważ folia zapobiega utracie ciepła przez parowanie, izolując ciało. Uczucie zimnych nóg szybko znika. Zastępuje je ciepło, które działa kojąco i poprawia krążenie w kończynach - jednocześnie przywracając ich zdrowy kolor i niwelując poczucie chłodu.

Folia aluminiowa nakładania na stopy pokryte nawilżającym specyfikiem sprawia również,  że składniki aktywne kremu wchłaniają się szybciej i skuteczniej. W konsekwencji to idealny sposób na pozbycie się zrogowaciałego naskórka pięt. Pod wpływem ciepła mięśnie się rozluźniają, a to sprzyja odprężeniu po ciężkim dniu. Trudno wyobrazić sobie prostszy i tańszy sposób na wieczorne, domowe spa. 

***
Przeczytaj również: 


Doda wyznała to ze łzami w oczach! Tego nikt się nie spodziewał...

Michalina Sosna została mamą!

Cleo kusi śmiałym dekoltem i żali się fanom

Zobacz również: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: folia aluminiowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy