Reklama

Reklama

Gdy w szafie jest ciasno

Na półkach nie masz już ani centymetra wolnego miejsca, a wieszaki uginają się pod ciężarem ubrań? Proste sztuczki sprawią, że w twojej szafie zrobi się luźniej i zmieścisz w niej znacznie więcej rzeczy.

Pakuj w worki próżniowe

Nieocenione w pozyskiwaniu przestrzeni są worki próżniowe (2 szt. ok. 35 zł). Po włożeniu do nich ubrań lub pościeli i odessaniu powietrza zwykłym odkurzaczem, możesz zaoszczędzić nawet do 75 procent miejsca! Worki mają różne rozmiary, dostępne są też w wersji do powieszenia, więc bez trudu dobierzesz je do wielkości szafy i własnych potrzeb.

Starannie prasuj

Pogniecione ubrania i bielizna zajmują znacznie więcej miejsca niż wyprasowane - i to nawet wtedy, gdy dokładnie je poskładasz w tzw. kostkę. Dlatego jeśli narzekasz na ciasnotę w szafie, nigdy nie kładź na półkach zmiętych rzeczy. Zawsze je prasuj od razu po upraniu i wysuszeniu - niezależnie od tego, czy to bawełniane koszulki, czy lniane ścierki.

Reklama

Po sezonie wrzuć do pudeł

W szafie powinny znajdować się tylko ubrania, które aktualnie są noszone. Rzeczy nieodpowiednie do pory roku, za duże, czekające, aż dziecko podrośnie, czy za małe, które mogą się jeszcze przydać, chowaj do kartonowych, plastikowych lub tekstylnych pudeł, najlepiej opisanych (ok. 39 zł). Trzymaj je np. w skrzyni łóżka, postaw na szafie lub pod nią.

Umiejętnie wieszaj

Na zwykłych wieszakach mieści się mało ubrań. Wybieraj kombinowane, na których znajdzie się miejsce nie na jedną koszulę, a na kilka sztuk odzieży. Bardzo "pojemne" są kilkuramienne, np. na 4 górne części garderoby oraz 4 pary spodni (z antypoślizgowym brzegiem na drążkach), a także z wgłębieniami na rzeczy ze szlufkami (ok. 30 zł).

Świat kobiety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje