Reklama

Reklama

Genialne triki na śliskie buty

Każdego roku zimą szpitalne oddziały ratunkowe zapełniają się nieszczęśnikami, którzy wskutek poślizgnięcia się na mokrej lub skutej lodem powierzchni, doznają złamań rąk, nóg czy miednicy. W wielu tego typu przypadkach do wypadku dochodzi przez obuwie z nieodpowiednią podeszwą. Podpowiadamy, co należy zrobić, żeby polepszyć przyczepność butów i uniknąć przykrych konsekwencji wywrócenia się.

Późną jesienią i zimą narażeni jesteśmy na częste i bliskie spotkania ze śliskim podłożem. Niekiedy sami prowokujemy takie sytuacje, innym zaś razem upadek wynika ze źle odśnieżonych i nieodpowiednio posypanych piachem lub solą chodników.

Biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności wynikające po prostu z natury czy zaniedbania drugiego człowieka, warto samemu zadbać o swoje bezpieczeństwo, szczególnie skupiając swoją uwagę na butach. Jeśli nasze obuwie pod względem przyczepności bardziej przypomina łyżwy, możemy skorzystać z kilku prostych trików, dzięki którym nie będziemy się więcej ślizgać.

Reklama

Czytaj także: Botki na zimę. Jaki model wybrać?

Sposoby na śliskie buty

Plastry - za ich pomocą unikniesz przykrych konsekwencji związanych z przewróceniem się na lodzie. Wystarczy, że na podeszwie buta przykleisz kilka plasterków. Pamiętaj jednak, by plastry regularnie wymieniać na nowe.

Szewc - kto, jak nie on lepiej zna nasze potrzeby dotyczące butów? Szewc w kilka chwil doposaży twoje obuwie w antypoślizgowe zelówki oraz kauczukowe fleki, w których bez obaw będziesz się poruszać po śliskich chodnikach.

Papier ścierny - możesz nim delikatnie przetrzeć podeszwy butów, dzięki czemu zyskają one lepszą przyczepność. Pamiętaj jednak, by robić to bardzo ostrożnie, nie uszkadzając materiałów, z których wykonano podeszwy twoich butów.

Lakier do włosów - lakierem popsikaj podeszwy butów, malując na nich różne wzory. Ważne, by nie rozpylać lakieru na całej powierzchni podeszwy. Poczekaj aż lakier dokładnie wyschnie. Stosuj to rozwiązanie w ostateczności i koniecznie przetestuj je w bezpiecznych warunkach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: buty na zimę | śliskie buty jak zaradzić

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy