Gra kolorów w łazience

Nasze łazienki zwykle są zbyt małe. Optycznie powiększą małą łazienkę jasne i pastelowe kolory na ścianach. Ciepła biel alpejska umywalki, miski ustępowej czy bidetu, przy oświetleniu naturalnym lub sztucznym doda im lekkości i delikatnie je rozświetli.

 
 AFP

Miękka biel ceramiki przejmuje odcień otaczających ścian, wtapia się w nią, w ten sposób pomieszczenie łazienki sprawia wrażenie większej.

Jest to istotne, ponieważ kolory oddziałują na wiele sposobów. Barwy od żółtej poprzez czerwoną do fioletu wydają się przybliżać do patrzącego. Do naszej łazienki wprowadzą ciepłą i radosną atmosferę.

Barwy od niebieskich po zielone wydają się oddalać, czynią pomieszczenie optycznie większym, chłodniejszym i bardziej przestronnym.
Owocowa zieleń, to kolor idealny dla łazienki, wygląda żywo i świeżo, a rankiem stwarza relaksującą atmosferę. Przy tym odcieniu zieleni elementy czerwieni zaprezentują się pięknie.
Niezwykle subtelny słomiany beż, działa jeszcze bardziej uspokajająco niż biel. Świetnie wygląda w zestawieniu z głębokimi czerwieniami burgundu, brązami, odcieniem terakoty.
Ostróżkowy błękit, który jest mieszanką niebieskiego i białego z lekkim odcieniem fioletu wprowadzi trochę chłodu, lecz białe akcesoria i ceramika będą jaśniały, odbijając niebieski kolor ścian. Wszystkie odcienie żółci i niebieskiego będą świetnie współgrały.
Pudrowy róż daje świeżość z różowymi dodatkami w innym tonie, końcowy efekt będzie delikatny i bardzo kobiecy. Ciemna szarość i niebieski będzie również ciekawym zestawieniem.
Śródziemnomorski niebieski sprawia wrażenie przestronności, przypomina nam ciepłe morze w połączeniu z żółcią piasku, kolorem pomarańczy lub głębokim odcieniem niebieskim stworzy bardzo przyjemny nastrój.
Biały kolor należy do neutralnych, nie męczy, relaksuje, łagodzi agresję, optycznie rozszerza i rozjaśnia wnętrze i świetnie współgra z powierzchniami o wyrazistych kolorach i wzorach.

Niektóre barwy zmieniają się w zależności od oświetlenia, inaczej wyglądają w świetle dziennym, inaczej w sztucznym lub wieczornym. Takim przykładem może być matowy kolor liliowy, śródziemnomorskie odcienie niebieskiego. W świetle sztucznym kolory wydają się nam cieplejsze o jeden lub dwa tony, natomiast dzienne światło je rozjaśnia. Na tych kilku przykładach widzimy jak ważną sprawą dla wnętrza jest wybór koloru, umiejętne i właściwe ich łączenie.

Natomiast biel alpejska ceramiki łazienkowej pasuje do każdej barwy. Wyeksponuje pięknie perfekcyjną linię wyrobu i jego odcień. Monochromatyczne stonowane przejście kolorów do ciepłej delikatnej bieli alpejskiej , bez ostrego kontrastu, na długi czas będzie cieszyło nasz wzrok i duszę, z przyjemnością będziemy przebywać w takiej łazience.

Tekst opracowano na podstawie materiałów serwisu domy.interia.pl

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas