Reklama

Reklama

Historia filiżankami opowiedziana

Już ponad 700 unikatowych filiżanek z limitowanej kolekcji powstałej z okazji 220-lecia Zakładów Porcelany Ćmielów trafiło do wielbicieli kruchego piękna.

Jubileuszowy zestaw składa się z 10 filiżanek, każda z nich ma swoją niepowtarzalną historię, nazwę, numerowany certyfikat autentyczności oraz specjalne oznakowanie. Projekty wyróżniają się połączeniem bogatej, ćmielowskiej tradycji i eleganckiego, nowoczesnego stylu, bliskiego współczesnym projektantom porcelany. - Cieszymy się bardzo, że walory specjalnej kolekcji doceniło tak wiele osób! - mówi Joanna Niedziela, dyrektor handlowy z Z.P. Ćmielów. - Przygotowaliśmy 2200 sztuk filiżanek i już jedna trzecia z nich trafiła do miłośników naszego wyjątkowego wzornictwa.

Inwestycja w... sentyment

Jak wiadomo, porcelana nabiera z wiekiem wartości - tej materialnej, ale przede wszystkim - sentymentalnej. Kula, Bolero, Ida, Luna, Nestor - to tylko niektóre z przypomnianych jubileuszowo fasonów. Niejeden z nich od dziesięcioleci przekazywany jest z pokolenia na pokolenie i stał się pamiątką przywołującą najszczęśliwsze momenty z życia rodziny. Może spotkania z ukochaną babcią Julią przy herbacie malinowej, może uroczysty obiad, gdy malutka Kasia została powitana w rodzinie, a może? każdy niewątpliwie odnajdzie odpowiednie, bardzo osobiste wspomnienie.

Powrót do przeszłości

Filiżanki z kolekcji jubileuszowej to wytworna podróż przez osiągnięcia sztuki wytwarzania i zdobienia porcelany 220-letniej fabryki porcelany Ćmielów. Powstały one na podstawie historycznych wzorów ze współcześnie zaprojektowanymi dekoracjami. W Chinach porcelana znana była od VII, w Europie technologię produkcji odkryto na początku XVIII. "Białe złoto" - jak nazywano porcelanę powstającą w Saksonii - stanowiło królewski podarunek, przez stulecia budziło podziw i było przedmiotem pożądania. Również obecnie, porcelana kojarząca się z kruchością, delikatnością, wykwintnym kunsztem artystycznym, sztuką, a także piękną tradycją, jest cenionym domowym rekwizytem.

Ozdoba każdego dnia

Na prezent, z myślą o jakieś wyjątkowej uroczystości, czy też do celebrowania codziennej, porannej chwili z kawą? Filiżanki sprawdzą się w każdej sytuacji. W końcu Z.P. Ćmielów to najstarsza, istniejąca w Polsce fabryka porcelany, posiadająca 220-letnie doświadczenie, znana na świecie, ceniona przez kolekcjonerów? Pewnie dlatego unikaty z limitowanej serii jubileuszowej tak bardzo się spodobały.
Najczęściej sprzedaje się cała seria 10 filiżanek, a największą popularnością cieszą się fasony: "Otello" Kula, "Figaro" Płaski i " Harmony" Harmonia. Zarówno całe zestawy, jak i egzemplarze kupowane pojedynczo, pakowane są w specjalne, drewniane pudełka, podkreślające wyjątkowość kolekcji "220 lat Z.P. Ćmielów".

Dowiedz się więcej na temat: porcelana

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje