Reklama

Reklama

Jak często prać pościel i ręczniki?

Nasza pościel i ręczniki do idealne środowisko dla różnej maści mikrobów. Jak zatem o nie dbać, by nie tylko ładnie pachniały, ale też nie stanowiły dla nas zagrożenia? Okazuje się, że większość z nas popełnia błąd podczas prania. Jaki?

Na naszym ciele żyją bakterie oraz grzyby, dla których ciepła i wilgotna od potu pościel jest doskonałym środowiskiem do rozmnażania. Aby utrudnić im życie, należy zmieniać ją co dwa tygodnie.

Jeśli chcemy pozbyć się mikroorganizmów, poszwy i prześcieradła powinniśmy prać w 60 st. C. Ale jest coś jeszcze! W tym miejscu większość z nas popełnia błąd. Na czym on polega?

- Często zmieniamy pościel w domu jednego dnia i nagle się okazuje, że w naszej pralce ląduje cztery, pięć, a nawet więcej kompletów. Nie róbmy tego, bo to jest jeden z najczęstszych błędów - przestrzega Ula Chincz.

Reklama

- Jak wyjmiecie z takiej przeładowanej pralki pościel, to ona nie jest dobrze wyprana, a prasowanie to jest już w ogóle koszmar - dodaje.

Podczas codziennego użytkowania również ręczniki stają się środowiskiem przyjaznym dla bakterii, grzybów i roztoczy. W wilgotnej łazience, w której nie mają czasu porządnie wyschnąć, powinny być wymieniane nawet co trzy dni. Aby się pozbyć drobnoustrojów, należy prać tak jak pościel - w 60 st. C. Białe ręczniki warto prać z dodatkiem sody oczyszczonej.

Obejrzyj poniższy maeriał. Dowiesz się z niego, jak prawidłowo prać pościel oraz ręczniki. Dzięki temu unikniesz błędów, które mogą być groźne dla zdrowia!

X-news

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pranie | pościel | ręczniki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje