Reklama

Jak czyścić białe meble? Oto prosty, domowy trik za pięć złotych

Białe meble cieszą się niesłabnącą popularnością. Z czasem jednak tracą swój blask, a wszelkie zanieczyszczenia są na nich widoczne nawet z daleka. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi ocet, który idealnie sprawdza się podczas domowych porządków. Jak wyczyścić nim białe meble?

Jak wyczyścić białe meble octem?

Białe meble przypadły do gustu wielu osobom. Zazwyczaj są wybierane do kuchni, ale można je spotkać również w innych pomieszczeniach takich jak sypialnia, czy łazienka.  Klasyczny wystrój wnętrz bez wątpienia cieszy się popularnością, jednak z czasem można dostrzec pewne wady białych mebli. Mowa tu przede wszystkim o szybkim brudzeniu się i widocznych nawet z daleka zanieczyszczeniach. Ciężko utrzymać je w czystości, bo niemal po każdym dotknięciu zostaje ślad. 

Zobacz także: Oto pogromcy zacieków w toalecie! Wyczyścisz ją na błysk

Reklama

Okazuje się, że chcąc pozbyć się zabrudzeń i nadać meblom blasku, nie trzeba od razu biec do sklepu po detergenty. Pomocny może okazać się ocet. Wystarczy dodać łyżkę octu do pół litra wody, wymieszać i gotowe. W tak przygotowanym roztworze należy zamoczyć ściereczkę i przetrzeć białe meble. Dzięki temu znikną nawet najbardziej uciążliwe plamy. 

Zastosowanie octu w domu

Ocet znalazł wiele zastosowań. Głównie wykorzystuje się go do przygotowywania marynat i konserwacji warzyw, ale na tym nie koniec. Ocet świetnie sprawdza się również podczas domowych porządków. 

Zobacz także: Szybkie i skuteczne czyszczenie kuchenki gazowej

Ocet wykazuje właściwości antybakteryjne, więc jest chętnie stosowany do przecierania różnego rodzaju powierzchni w domu takich jak np. blaty kuchenne, ale wykorzystuje się go również do czyszczenia deski do krojenia.

Poza tym sprawdza się podczas mycia okien, lodówki, czajnika elektrycznego oraz mikrofali i dodatkowo jest w stanie pozbyć się osadu z kabiny prysznicowej. Wiele osób za jego pomocą udrażnia rury, czyści fugi, usuwa nieprzyjemne zapachy, a także pozbywa się muszek owocówek. 

Ocet można wykorzystać na wiele sposobów. Dzięki niemu schodzą trudne plamy, kamień, osad i smugi. Do jego zalet zalicza się również cena. Kosztuje zaledwie kilka złotych, a więc jest znacznie tańszy niż większość produktów przeznaczonych do czyszczenia.

Zobacz także: Jak wykorzystać cytrynę do sprzątania? Pięć niezawodnych patentów

***

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy