Reklama

Jak pozbyć się tłuszczu z szafek kuchennych? Ten genialny trik gospodyń kosztuje nie więcej niż 2 zł

Tłuste, lepiące się szafki kuchenne - jak poradzić sobie z tym problemem w prosty i tani sposób? Gospodynie mają swoje sprawdzone metody. Jedną z nich jest sprytny trik z wykorzystaniem dwóch produktów. Nie zapłacisz więcej niż 2 zł, a specjalna mikstura pozwoli ci szybko pozbyć się tłuszczu z szafek kuchennych.

To właśnie na szafkach podczas gotowania osadza się najwięcej tłuszczu. Powstające lepkie plamy trudno się pozbyć. Szczególnie gdy nie czyścimy szafek systematycznie. Jak w szybki sposób poradzić sobie z takim zanieczyszczeniem? Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Pomocna może okazać się babcina mikstura. Do jej przygotowania potrzebne będą dwa składniki, za które nie zapłacisz więcej niż 2 zł. 

Czyszczenie szafek kuchennych z tłuszczu - sprawdzony sposób 

Co potrzebujesz, aby pozbyć się tłustych plam z szafek kuchennych? Do przygotowania mikstury, która zwalczy brud, niezbędne będą: cytryna i soda oczyszczona. Zmieszaj z 2 szklankami ciepłej wody, 1 szklankę soku z cytryny oraz sody oczyszczonej. Gotowy płyn przelej do butelki z rozpylaczem i rozpocznij sprzątanie. Miksturę rozpylaj na zabrudzenia i pozostaw na ok. 2-3 minuty. Następnie zetrzyj zwilżoną szmatką lub namoczoną w ciepłej wodzie miękką gąbeczką. Jeśli za pierwszym razem nie uda się usunąć całkowicie tłustych plam, powtórz czynność. Pamiętaj, aby na końcu osuszyć szafki najlepiej suchą ścierką. 

Sprawdź także: Ukryte funkcje i możliwości zmywarki. O tym mogłaś nie wiedzieć

Reklama

Jak pozbyć się tłustych plam z szafek? Wypróbuj mikstury z octem 

Kolejnym sprawdzonym sposobem na pozbycie się tłustych plam z szafek kuchennych, który zachwalają nasze babcie, jest preparat na bazie octu i ciepłej wody. Działa podobnie jak mikstura z sody i cytryny. Aby go przygotować, wystarczy zmieszać ocet i wodę w proporcjach 1:1, przelać do butelki i gotowe. Płynem spryskujemy plamy, następnie wycieramy brud mokrą szmatką, a na końcu osuszamy meble suchą ściereczką. 

Szybkie i skuteczne czyszczenie kuchenki gazowej  

***

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy