Jak narysować żabę?
Żaba - podobnie zresztą jak choćby rybka - należy do grona zwierząt, które cieszą się szczególną sympatią dzieci - zwłaszcza dziewczynek. Dzieje się tak, rzecz jasna, głównie za sprawą zasłyszanych i oglądanych bajek. Największą popularność żabie przyniosła oczywiście historia o tej najsłynniejszej, która po pocałunku przemienia się w przepięknego królewicza. Nietrudno się domyślić, że śliczna historia często rozbudza w dzieciakach chęć rysowania i odtworzenia sympatycznego zwierzątka na papierze. Jak wesprzeć dziecko w pierwszych próbach artystycznych? Od czego najlepiej zacząć kreślenie żaby - od głowy czy tułowia? Poniżej kilka informacji i wskazówek, jak narysować żabkę krok po kroku.
Zacznij od wyrysowania jajka
W rysowaniu - podobnie zresztą jak w przypadku innych pasji - liczy się dobry koncept. To bardzo ułatwi wykonanie całego zadania. Najlepiej zatem zacząć kreślenie żaby od narysowania jajka. Powinno ono być proporcjonalne i odpowiedniej wielkości. Jeśli żaba ma być duża, takie też powinno być jajko. Rysowany kształt powinien być delikatny. Najlepiej wykorzystać do tego ołówek, aby w prosty sposób nanosić poprawki i wymazywać niepotrzebne linie.
Jak wykreślić żabce oczy?
Po wykreśleniu jajka, które stanowi kluczowy element dzieła i sylwetki żaby, warto dorysować zwierzęciu oczy. Wykreujesz je, rysując na górze stworzonego jajka nieregularne półkola. Aby oczka żaby oddzielały się od tułowia, trzeba wymazać gumką linie środkowe. Teraz trzeba tylko dorysować żabce gałki oczne, które powstaną z dużych czarnych kropek oraz usta. Te ostatnie można stworzyć, kreśląc po prostu linię wygiętą w łuk.
Nogi żaby łatwo wyrysować
Gdy żabka zyskała już tułów, oczy i usta - pora na nogi. Wystarczy przy podstawie jajka narysować dwie pionowe linie, połączyć je i na ich końcu wyrysować palce. Oczywiście u podstawy jajka nogi powinny być dwie. Aby oddzielały się od reszty sylwetki żabki, trzeba wymazać linię przecinającą. Po bokach jajka należy dorysować jeszcze tylne nogi żaby. Żabka powinna być uśmiechnięta, dlatego jej buzię trzeba dopracować, łącząc ze sobą końce linii wygiętej w łuk. Można też dorysować jej język. Oczywiście, bajkowa żabka ma jeszcze jeden atrybut, czyli koronę. Warto uzupełnić rysunek o ten element, jak i inne, które podpowie dziecku wyobraźnia.