Jak pozbyć się pająków z domu? Oto skuteczny preparat

Pająki to sympatyczne stwory, które z pewnością nie wchodzą nam do ust, kiedy śpimy, ale raczej pomagają nam walczyć z muchami i komarami w naszych w domach. Niestety nie każdy je lubi i wolałby spędzać czas w innym towarzystwie. Nie musimy ich jednak mordować, wystarczy, że przygotujemy specjalną odstraszającą miksturę, by zachęcić pająki do wyprowadzki.

Istnieje kilka sprawdzonych metod na pozbycie się pająków z domu
Istnieje kilka sprawdzonych metod na pozbycie się pająków z domu123RF/PICSEL

Dobrze się żyje w ośmionogim towarzystwie

W naszych domach i mieszkaniach najczęściej możemy spotkać się z pająkami kosarzami. Są niewielkie, o małych jasnobrązowych odwłokach i poruszają się na charakterystycznych, długich nogach. Równie częstymi lokatorami są kątniki, około centymetrowej wielkości pająki o czarnych ciałach. Spotkamy je najczęściej w ciemnych zakamarkach.

Mieszkające z nami pająki zjadają wiele gatunków domowych szkodników, które mogą być nosicielami niebezpiecznych dla nas chorób. W ich menu znajdziemy komary, muchy, mole, rybiki, pchły, mrówki, mszyce.  W Polsce nie żyje żaden gatunek pająka, który stanowiłby zagrożenie dla człowieka.

Kątnik na zbliżeniu wygląda naprawdę przerażająco
Kątnik na zbliżeniu wygląda naprawdę przerażającoHenryk Niestrój z Pixabaydomena publiczna

Odstraszający preparat na pająki

Żeby kulturalnie wyprosić z naszych domów pająki, możemy przygotować naturalny preparat odstraszający te (powtórzmy raz jeszcze: bardzo pożyteczne) stworzenia.  Będziemy potrzebowali kwasku cytrynowego lub cytrynowego olejku eterycznego, odpowiedniej ilości wody i spryskiwacza z atomizerem. W litrze wody należy rozpuścić 4 do 5 łyżeczek kwasku lub jedną łyżeczkę olejku i przelać do butelki.

Potem należy spryskać tym preparatem miejsca lubiane przez pająki - a więc najbardziej te zacienione i chłodne. Pająki będą je od tej pory omijać i poszukają sobie innych gospodarzy.

A my będziemy mogli w końcu odetchnąć - w otoczeniu rozrosłej nagle populacji much, rybików i komarów.

„Zdrowie na widelcu”: Białko i warzywa. Proporcje idealnej kolacjiPolsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas