Reklama

Reklama

Jak pozbyć się pająków z domu? Oto skuteczny preparat

Pająki to sympatyczne stwory, które z pewnością nie wchodzą nam do ust, kiedy śpimy, ale raczej pomagają nam walczyć z muchami i komarami w naszych w domach. Niestety nie każdy je lubi i wolałby spędzać czas w innym towarzystwie. Nie musimy ich jednak mordować, wystarczy, że przygotujemy specjalną odstraszającą miksturę, by zachęcić pająki do wyprowadzki.

Dobrze się żyje w ośmionogim towarzystwie

W naszych domach i mieszkaniach najczęściej możemy spotkać się z pająkami kosarzami. Są niewielkie, o małych jasnobrązowych odwłokach i poruszają się na charakterystycznych, długich nogach. Równie częstymi lokatorami są kątniki, około centymetrowej wielkości pająki o czarnych ciałach. Spotkamy je najczęściej w ciemnych zakamarkach.

Zobacz też: Co przyciąga ślimaki do ogrodu? Tych roślin unikaj

Mieszkające z nami pająki zjadają wiele gatunków domowych szkodników, które mogą być nosicielami niebezpiecznych dla nas chorób. W ich menu znajdziemy komary, muchy, mole, rybiki, pchły, mrówki, mszyce.  W Polsce nie żyje żaden gatunek pająka, który stanowiłby zagrożenie dla człowieka.

Reklama

Zobacz także: Jak pozbyć się mrówek z ogrodu?

Odstraszający preparat na pająki

Żeby kulturalnie wyprosić z naszych domów pająki, możemy przygotować naturalny preparat odstraszający te (powtórzmy raz jeszcze: bardzo pożyteczne) stworzenia.  Będziemy potrzebowali kwasku cytrynowego lub cytrynowego olejku eterycznego, odpowiedniej ilości wody i spryskiwacza z atomizerem. W litrze wody należy rozpuścić 4 do 5 łyżeczek kwasku lub jedną łyżeczkę olejku i przelać do butelki.

Potem należy spryskać tym preparatem miejsca lubiane przez pająki - a więc najbardziej te zacienione i chłodne. Pająki będą je od tej pory omijać i poszukają sobie innych gospodarzy.

A my będziemy mogli w końcu odetchnąć - w otoczeniu rozrosłej nagle populacji much, rybików i komarów.

Zobacz także: Turkuć podjadek. Zjada rośliny, niszczy ogród. Tak pozbędziesz się go raz na zawsze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jak odstraszyć pająki | sposoby na pająki w domu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy