Jak przygotować się do powrotu do szkoły?

Wakacje się skończyły, a twoje dziecko prawdopodobnie czuje się dokładnie jak ty – nie chce mu się tego wszystkiego robić! Nie wiesz jak się do tego zabrać? Oto 4 proste porady, które pomogą ci to szybko załatwić. Warto je zacząć stosować już od początku września, ale jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, część z nich można wprowadzić i później. Grafik przede wszystkim!

Jak przygotować się do powrotu do szkoły?
Jak przygotować się do powrotu do szkoły?© Photogenica

Zacznij

Zacznij
© Photogenica

Nawet jeśli nie zrobiłeś jeszcze listy zakupów i nie wiesz z jakich książek będą korzystać, możesz śmiało iść i kupić podstawowe rzeczy jak gumki do mazania, ołówki czy zeszyty. Wykorzystaj ten czas, by omówić ze swoim dzieckiem sprawy organizacyjne – spytaj ile zeszytów według niego będzie mu potrzebne itp.

Zegar biologiczny

Zegar biologiczny
© Photogenica

W ciągu wakacji twoje dzieci prawdopodobnie nie chodziły spać tak wcześnie jak zwykle, prawda? Nie czekaj ze zmianą rytmu dnia aż do początku września, tylko zacznijcie nad tym pracować już tydzień przed, by mogły się przyzwyczaić.

Zapewnij im miejsce do nauki

Zapewnij im miejsce do nauki
© Photogenica

Nieważne, czy będzie to stół w jadalni, kuchni czy biurko w ich pokoju. Pozwól też swojemu dziecku pomóc ci w organizowaniu wszystkiego, tak, by czuło się odpowiedzialne za porządki. Pamiętaj o dobrym oświetleniu i braku rozpraszaczy takich jak telewizor i zabawki.

Ustal grafik

Ustal grafik
© Photogenica

Twoje dziecko powinno odrabiać pracę domową o stałych porach. Wiele z nich potrzebuje przerwy po szkole, więc pozwól im się wyszaleć i coś zjeść zanim będą musiały zająć się zadaniami. Jednak pamiętaj, że im później się za to wezmą, tym dłużej im to zajmie, bo będą zmęczone i niedokładne.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas