Reklama

Reklama

Jak segregować śmieci w mieszkaniu

Przy dobrej organizacji nawet w małej kuchni łatwo posegregować odpady. Oto sposoby!

Bądź ekologiczna, już dziś zacznij działać na rzecz ochrony naszego środowiska naturalnego. Wiele surowców można powtórnie wykorzystać, a tym samym zmniejszy się ilość śmieci zalegających na wysypiskach. Segregowanie nie jest trudne. Wymaga jedynie odrobiny samodyscypliny. Do dzieła!

Co segregować

Na co dzień oddzielaj od odpadków papier, szkło, metal i plastik. Do zwykłego kosza nie wyrzucaj też elektroodpadów i przeterminowanych lekarstw. Pierwsze odnieś do wyznaczonego punktu (info na www.elektrosmieci.pl). Stary sprzęt, którego chcesz się pozbyć, np. pralkę czy odtwarzacz dvd, możesz zostawić w sklepie, w którym kupujesz nowe urządzenie. Lekarstwa wyrzucaj do specjalnych pojemników w aptece.

Reklama

Rada: Zrób test – sprawdź, czego wyrzucasz najwięcej. Spróbuj np. przez tydzień wprowadzić zasady segregacji odpadów i przekonaj się, czy jest to kłopotliwe i jakich odpadów produkujesz najwięcej. Może się okazać, że potrzebny ci dodatkowy pojemnik na plastik, bo zużywasz dużo wody w butelkach.

Gdzie i jak

Możesz mieć po prostu dwa pojemniki (jeden na odpady organiczne, drugi – na surowce wtórne) albo specjalny kosz do sortowania śmieci podzielony na komory. Jest tak zaprojektowany, że można umieścić go nawet w niewielkiej standardowej szafce kuchennej. Kupisz go np. w sieci IKEA (model Rationell, 39,99 zł/3 szt. albo Sortera, 59 zł).

Rada: Wylewaj zawartość puszek oraz butelek i płucz je – unikniesz brzydkich zapachów. Zgniataj starannie plastikowe opakowania, zajmą o wiele mniej miejsca.

Świat kobiety
Dowiedz się więcej na temat: rada | kea | śmieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje