Reklama

Reklama

Jak sfinansować wyprawkę szkolną?

Dla większości rodzin wyprawka szkolna to spory wydatek. Trzeba kupić nie tylko podręczniki, ale także zeszyty, przybory do pisania, obuwie do szkoły, worek do przechowywania butów, strój do ćwiczeń na lekcje wychowania fizycznego i wiele innych przedmiotów.

I choć można starać się o dofinansowanie ze szkoły (informacje obok), to wiele rodzin nie spełnia wymagań określonych przy ubieganiu się o dofinansowanie zakupu wyprawki. W takiej sytuacji wielu z nas będzie musiało pożyczyć pieniądze. Zanim to zrobimy, warto spytać w swojej firmie o możliwość skorzystania z pożyczki zakładowej. Jest ona nieoprocentowana, a rata jest odliczana od miesięcznej pensji.

Warto zainteresować się propozycją banku, w którym mamy konto osobiste.

Przede wszystkim sprawdźmy możliwość zaciągnięcia kredytu odnawialnego. Ze względu na niskie oprocentowanie jest najlepszą formą finansowania niespodziewanych wydatków. Warto sprawdzić propozycje kredytowe kilku banków, w którym nie mamy konta. Wiele banków ma atrakcyjne propozycje kredytów konsumpcyjnych, które możemy wykorzystać na ten cel. Możemy też skorzystać z pożyczki błyskawicznej, oferowanej przez wiele firm pozabankowych. Pamiętajmy jednak, że koszty takiego kredytu są wysokie.

Reklama

Odkładajmy nawet maleńkie sumy na koncie.

Jeśli od października do sierpnia następnego roku będziemy odkładać miesięcznie choćby 50 zł, to tuż przed wrześniem, doliczając nawet niewielkie odsetki, uzbieramy ponad 600 zł. Dzięki takim oszczędnościom łatwiej nam przyjdzie kupić całą niezbędną wyprawkę.

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy